LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 17 March 2023

“Dadaş Gelinimiz Türkiye Yüz Yılında Hizmete Ben de Talibim Dedi

Adalet ve Kalkınma Partisinin 28. Dönem Milletvekili aday adaylığı başvurularında güne damgayı Dadaş gelinimiz vurdu.. Yüz yılın…

“Dadaş Gelinimiz Türkiye Yüz Yılında Hizmete Ben de Talibim Dedi

2023-03-17 Güncelleme: March 17, 2023 15:56

Adalet ve Kalkınma Partisinin 28. Dönem Milletvekili aday adaylığı başvurularında güne damgayı Dadaş gelinimiz vurdu..

Yüz yılın seçimi olacağı aylar öncesinden deklare edilen ve yaşanan bütün gelişmelerin zorlu geçeceğini gösterdiği 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmaktadır.

Erzurum ilinin bütün seçimlerde gösterge olarak kullanıldığı ve Erzurum ilinde yaşanan seçim heyecanının farklı cereyan ettiği tüm yurtta bilinmektedir. Bu dönem seçimlerine ilimizde damgayı Laz Kızı ve aynı zamanda da Dadaş Gelini olan Emine Dölekli vurdu

Artık zamanı geldi…

2018 yılı Belediye Başkanlığı seçimlerinde elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Atilla Dölekli’nin eşi olan ve Rize’den ilimize gelin gelen Emine Dölekli yapmış olduğu başvuru konuşmasında bazı şeylerin artık zamanının geldiğini ifade ederek, yuvam olan bu şehir ve halkına hizmet aşamasında elimden gelen bütün gayreti göstermek için aranızda bulunmaktayım, diyerek duygularını dile getirdi.

Dadaş Gelini yaptığı açıklamada eşi Atilla Dölekli ile birlikte bu hususta ortak hayallerinin olduğunu, bu hayallerinin gerçekleştirilme noktasında artık zamanın geldiğini ve tabiri caiz ise kıyama kalkma vaktinin geldiğini belirterek, duygulu bir konuşma gerçekleştirdi.

Bu şehrin bağrında yatan bir emanetim var

Dadaş Gelini beyanat verdiği esnada parti merkezinin yan tarafında bulunan camiden yayılan ezan eşliğinde yaptığı konuşması duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Konuşması esnasında kendisinin artık bir Erzurum’lu olduğunu, bu toprağın bağrında yatan bir emanetinin olduğunu ve bu emanetini bırakarak bir yerlere gitmesinin mümkün olmadığını belirterek ben bu topraklarda nefes aldığım sürece eşimle olan hayallerimizin gerçekleşmesi hususunda ve bu şehir halkının menfaatleri doğrultusunda çalışmalarıma da her şekilde devam edeceğimi de ayrıca belirtmek isterim, dedi..

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “ benim davam, benden büyük” sözü bana ışık oldu

Sayın İl Başkanım, Değerli dava arkadaşlarım, ailem, dostlarım.

Kutlu bir davanın, kutlu ocağına hoş geldiniz…

Dünya lideri ve Yüzyılımızın yetiştirmiş olduğu sayılı devlet adamı konumundaki “Cumhurbaşkanımız” dediğimiz, halkının kendisi ve halkının sesi olan; bu kutlu davanın baş neferi Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “ benim davam, benden büyük” diye ifade ettiği gibi, yüce ve ulvi bir dava için yola çıkmış bulunmaktayız.

Niyetimiz; düşüncemiz ve hatta zikrimiz bu yönde olup, bu kutlu yola Türkiye Yüz Yılı ateşinin ışığı ve bu ışığın aydınlatmış olduğu gönüllere dokunup, halka hizmet ederek, hakka hizmet etmek maksadıyla çıkmış bulunmaktayız.

Bu davayı, ortalama çeyrek asırdır halkının yüreğinde canlı tutanda bu düşünce ve Dünya lideri konumundaki, halkının derdiyle hemdert olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özde olan samimiyetidir. Ve bizim de O’nun liderliğinde can-ı gönülden ardında ve nasip olur ise yanında yürümektir amacımız.

Bu amaç uğruna; halkımızın her türlü sıkıntısını kendi sıkıntımız olarak görüp o yönde hareket ederek, bu kutlu davada gönlü olan herkese selam olsun.

Her ne kadar, yaşadığımız bazı doğal afetler yüzünden yüreğimiz acı dolu olsa da, acımızı paylaşarak bir an önce sarmaya çalıştığımız bu yaralarımızın telaşını yaşadığımızı da ifade etmenin üzüntüsü içerisinde, tekrardan bütün Türkiye’mize başsağlığı dilemek istiyorum.

Kadim şehir Erzurum’un geleceği için bedel ödemiş bir ferdi olarak, daha çok hizmet edebilmek için, 28. Dönem Milletvekilliği Aday Adaylığımı “Bismillah” diyerek açıklıyorum.

Rabbim bu yolda; vatanımın, halkımın, liderimin ve âcizane bizlerin, yar ve yardımcısı olsun.

Rabbime emanet olun…

Tema Tasarım |