LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 30 April 2023

Londra’da Sağlık Turizmi Semineri

Türkiye’nin önde sağlık kuruluşları London Museum’da düzenlenen Londra Sağlık Turizmi Semineri ve B2B-B2C Workshop Etkinliği’nde biraraya geldiler….

Londra’da Sağlık Turizmi Semineri

2023-04-30 Güncelleme: April 30, 2023 19:08

Türkiye’nin önde sağlık kuruluşları London Museum’da düzenlenen Londra Sağlık Turizmi Semineri ve B2B-B2C Workshop Etkinliği’nde biraraya geldiler.

Ülkenin önde gelen otuza yakın hastanesi ve sağlık kuruluşu Londra Sağlık Turizmi Semineri ve B2B-B2C Workshop Etkinliği’nde sunum yaparak hastane ve klinikleri; uyguladıkları tedaviler ve estetik ameliyatlar hakkında bilgi verdiler.

Seminerde, stant ziyareti, sağlık kuruluşları ile tanışma fırsatlarının yanı sıra seminere gelen ziyaretçilerin ilgilenebilecekleri sağlık kuruluşları ile görüşme ve sundukları tedavi hizmetleri ile ilgili bilgi alma ve planlama yapma imkanlarını elde ettiler.

İlginin yoğun olduğu seminarde, güçlü ve fark yaratan akademik kadrosu ile sağlık sektöründeki yerini ve yükselişini sürdüren Akademic Hospital’da yer aldı.

Akademiyesliğinin yanı sıra iş insanı olarakta kadınlara ilham veren, perinatoloji (yüksek riskli gebelik) alanında Türkiye başta olmak üzere dünyanın sayılı isimlerden biri olan Akademic Hospital’ın Yönetim Kurulu Başkanı, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof.Dr.Zehra Neşe Kavak, ICN NEWS’e açıklamalarda bulundu.

Çok sayıda önde gelen sağlık kuruluşlarının katıldığı seminerde Academic Hospital ve hastanenin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak’a yoğun ilgi gösterildi.

Prof. Dr.Kavak, “Türkiye sağlık turizminde bir dünya markası. Biz de Academic Hospital olarak her yıl 74 farklı ülkeden 1 milyon hastayı ağırlıyoruz. Academic Hospital olarak bu başarıya katkı sunabildiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz” dedi.

Türkiye’nin sağlık alanında güçlü bir altyapıya ve deneyimli sağlık çalışanlarına sahip olduğunu belirten Kavak,sağlık seminerinin, Türkiye’nin turizm potansiyeli ile birleşmesiyle, sağlık turizmi için büyük bir avantaja dönüşebileceğini ifade etti.

”Türkiye İngiltere arası 4 saat”

Kavak, Türkiye’nin dört saat gibi kısa bir sürede Birleşik Krallık ve Avrupa ülkelerinin çoğuna ulaşılabilir mesafede bulunması nedeniyle önümüzdeki yıllarda sağlık turizmi alanında hak ettiği potansiyelini yakalayabileceğini kaydetti.

Sağlık Turizmi konusunda Türkiye’nin sağlıkta en iyi hizmeti veren ilk üç ülkeden biri olduğunu vurgulayan Kavak, “Kurumların bireysel birtakım çalışmaları var ama asıl olan Türkiye’yi bir sağlık turizm destinasyonu olarak marka yapmak. 25 Nisan’da Londra’da gerçekleştireceğimiz etkinliğe sağlık kuruluşları ile Londra da bulunmak oldukça gurur verici” dedi.

”Academic Hospital seçkin bir sağlık kuruluşu”

Academic Hospital’ın güçlü, profesyonel, istikrarlı ve fark yaratan akademik kadrosu ile sağlık sektöründeki yükselişini sürdüren seçkin bir sağlık kuruluşu olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kavak, ”Bir çok ana ve yan dalda, 70’den fazla profesör olmak üzere toplamda 100’ü aşkın öğretim üyesiyle, alanında pek çok ilke imza atmış bilim insanı, Academic Hospital’ın kadrosunda yer almaktadır. Geniş akademik kadrosunun yanı sıra çeşitli branşlarda başarısını kanıtlamış uzman hekim ve 300’e yakın personeli ile hastanemiz, kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti vermektedir” diye belirtti.

Prof. Dr. Kavak, şöyle devam etti:

”Hasta odaklı bir yaklaşımla hareket eden Academic Hospital, konforlu geniş suit odaları, dahili ve cerrahi yoğun bakım üniteleri, yeni doğan yoğun bakım ünitesi, işlem ve uygulama üniteleri toplam 120 hasta ve gözlem yatağıyla sizlere dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaktadır.1997 yılından bu yana faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdüren Academic Hospital ailesi olarak, yapacağımız yeni yatırımlarla daha uzun yıllar hastalarımıza şifa dağıtmaya devam edeceğiz. Bugün Londra da bulunmamızın amacı bu hizmetleri en iyi şekilde hastalarımıza sunmak ve sağlık turizmini Türkiyeye kazandırmak…”

LONDRA/HÜLYA ÖZKOYUNCU

Tema Tasarım |