LONDON WEATHER
Ana Sayfa Kuzey Kıbrıs 1 June 2023

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Dünya Çocuk Günü’nde çocuklarla buluştu

1 Haziran Dünya Çocuk Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde Yenicami…

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar, Dünya Çocuk Günü’nde çocuklarla buluştu

2023-06-01 Güncelleme: June 1, 2023 18:21


1 Haziran Dünya Çocuk Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde Yenicami Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nde bir etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte, Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonlarına bağlı Hedef Hizmet Kulübü Başkanı Pervin Gürler ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

Etkinlikte Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan içerisinde kitap bulunan hediye paketlerini Sibel Tatar, öğrencilere takdim etti.

Öğrencilere dondurma ikram edilen etkinlikte ayrıca Hedef Hizmet Kulübü de öğrencilere kırtasiye malzemeleri armağan etti.

Sibel Tatar etkinlikte yaptığı konuşmada, çocukların sadece yılda bir gün değil her zaman hatırlanması gerektiğine dikkat çekerek, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Sibel Tatar öncülüğünde çocuklar için yapılan çalışmalardan bahsetti.

Sibel Tatar, 3 profesörün katılımıyla “Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri” gerçekleştirdiklerini ve söyleşide aynı profesörlerle birlikte hazırlanan çocuk yetiştirirken fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyecek, mutlu bireyler yetiştirmede rehberlik edecek “Mutlu Çocuklar Ebeveyn El Kitabının” ücretsiz dağıtıldığını söyledi.

Sibel Tatar, Özel Gereksinimli Mutlu Çocuklar Ebeveyn Kitabının da yakın zamanda tamamlanacağını anlattı.

Ülkede ilk kez Çocuk Hakları Çalıştayı yaptıklarına işaret eden Sibel Tatar, çalıştay sonuçları baz alınarak Cumhurbaşkanlığı hukuk danışmanı ve gönüllü hukukçulardan oluşturulan komite tarafından hazırlanan Çocuk Adalet Yasa Tasarısı’nın Cumhuriyet Meclisi’ne sunulduğunu kaydetti.

Sibel Tatar, bu tasarının etkin ve adil bir adalet sisteminin oluşturulması amacı ile çocuk eğitim evleri, çocuk birimleri ve çocuk rehabilite merkezlerine ilişkin kuralları düzenlediğinin altını çizerek, toplumun geleceği, yarınları ve umutları olan çocuklarımızın hiçbir ayrımcılığa maruz kalmadan eşit ve adaletli bir şekilde haklarından yararlanmalarını sağlamanın, hepimizin sorumluluğu olduğuna dikkati çekti.

Çocuklar için yapılması gereken birçok proje ve çalışma olduğunu ifade eden Sibel Tatar, çocukların refahının iyileştirilmesi ve çocuk haklarına duyarlılığın artması için çalışmalara büyük bir kararlılıkla devam edeceklerine vurgu yaptı.

Yenicami Okul Öncesi Eğitim Merkezi Müdürü Eray Esenel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, etkinliği düzenleyen Cumhurbaşkanlığına ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar’a teşekkür etti

Tema Tasarım |