Ana Sayfa Ekonomi 15 Kasım 2020

Sarıçam’a Gıda Organize Bölgesi kurulacak

ADANA VALİSİ SÜLEYMAN ELBAN, MERKEZ SARIÇAM İLÇESİNDE KURULACAK GIDA ORGANİZE BÖLGESİ, MAHRUKATÇILAR KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ, MOBİLYACILAR SİTESİ ALANLARI İLE ADANA HACI SABANCI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ GENİŞLETME ÇALIŞMALARININ GERÇEKLEŞTİRİLECEĞİ ALANLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

Adana Valisi Süleyman Elban, merkez Sarıçam ilçesinde kurulacak Gıda Organize Bölgesi, Mahrukatçılar Küçük Sanayi Sitesi, Mobilyacılar Sitesi alanları ile Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi genişletme çalışmalarının gerçekleştirileceği alanlarda incelemelerde bulundu.

Çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgiler alan Vali Elban, kentin üretim ve istihdam kapasitesine önemli katkılar sağlayacak bu yatırımları bir an evvel tamamlama gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Adana’nın geçmişten günümüze sanayi konusunda adından sıkça söz ettiren bir il olduğunu ifade eden Vali Elban, “Özellikle son yıllarda kentimizin sanayi potansiyelini daha da geliştirecek atılımlar gerçekleştirildi. Gerek Ceyhan’da gerek Karataş’ta gerekse ilimizin muhtelif yerlerinde yapılan sanayi yatırımlarının yanı sıra Sarıçam’da kuracağımız organize sanayi bölgeleri ve küçük sanayi siteleriyle hem ilimiz ve ülkemiz ekonomisine hem de istihdama önemli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin’in de katıldığı inceleme gezisi, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından son buldu.

Tema Tasarım |