LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem, İYİKİ VARSIN, Kültür Sanat, Magazin, Turizm, Türkiye 14 Aralık 2021

33 Kadın Hatay Belgeselinde Ayşegül Abacı ödülünü aldı.

33 Kadın Belgeseli Hatay tamamlandı ve Antakya da Gala gecesi düzenlendi. Antakya da düzenlenen Gala gecesinde, Kadının…

33 Kadın Belgeseli Hatay tamamlandı ve Antakya da Gala gecesi düzenlendi. Antakya da düzenlenen Gala gecesinde, Kadının gücü ve farkındalığını amaçlayan proje de, İskenderun İTSO Yönetim Kurulu Üyesi Sanem Akpınar, TOBB Hatay Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, Özkayalar ,DEFNE PELET İşletme sahibi ve Kadın  Girişimci Ayşegül Abacı,  Arçelikten Vicdan Eraslan Özkaya, Nur Organizasyondan Nur Yanık ve Pınar Debeoğlu da 33 kadın arasında yer alarak Gala gecesinde ödüllerini aldılar.

Projenin tasarım ve yapımcısı Gazeteci Yazar Ufuk Cavlı, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında; “33 Kadın Belgeseli Türkiye, bir sosyal sorumluluk projesi kadın gücü ve farkındalığını ön plana çıkarmak için Mersin, Adana, Hatay, Malatya, Mardin, Gaziantep, Kars, Erzurum ve İzmir’de ve tabi ki yavru vatan Kıbrıs’ta yapılacak olan bir proje. Mersin’den sonra Hatay’da da çekimlerini tamamladık. Dedi.

Hatayın Güçlü Kadınları Belgeseli’ nde,

2018 yılında KAGİDER in düzenlemiş olduğu “ PROJE 15 KADIN GİRİŞİMCİ GELİŞTİRME PROGRAMINA “ katılarak ödül alan, ayrıca 

04.11.2020 yılında Finlandiya ya DEFNE PELET markası ile pelet yakıtı gönderi yaparak ilk İHRACATI gerçekleştiren Ayşegül Abacı ödülünü almaya hak kazandı. 

AYŞEGÜL ABACI, 

Öncelikle bu projede her daim yanımda  olan sevgili eşim Murad Abacı başta olmak üzere Gala Gecesinin düzenlenmesinde ve Hatay İlimizin tanıtımı ve bu  hikayenin Belgeselleşmesinde  özellikle çok büyük emeği olan Ufuk CAVLI’ ya ve Ödülü bana takdim eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Lütfü Savaş Beyefendiye, Yayladağı Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Yalçın ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hikmet Bilgi ye teşekkürlerini  iletti.

Bu ödülü,Türkiye de ki , tüm Girişimci Kadınlarımız adına alıyorum diyerek

“Cefa çekilmeden elde edilen başarı başarı değildir” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

 

Tema Tasarım |