LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya, Gündem, Kültür Sanat, Magazin, Sağlık, Turizm, Türkiye 10 December 2021

Forbes ‘Dünyanın En Güçlü 100 Kadını’ Listesinde Tek Türk Güler Sabancı

Forbes, bu yıl 15. kez yayınladığı ‘Dünya’nın En Güçlü 100 Kadını’ listesini açıkladı. Listenin zirvesinde Almanya Başbakanı Angela…

Forbes ‘Dünyanın En Güçlü 100 Kadını’ Listesinde Tek Türk Güler Sabancı

2021-12-10 Güncelleme: December 10, 2021 04:34

Forbes, bu yıl 15. kez yayınladığı ‘Dünya’nın En Güçlü 100 Kadını’ listesini açıkladı. Listenin zirvesinde Almanya Başbakanı Angela Merkel yer alırken, Güler Sabancı da Forbes listesine girmeyi başardı. 64. sırada yer alan Sabancı, Forbes listesine Türkiye’den giren tek kadın oldu. 

Güler Sabancı, geçtiğimiz yıl da ‘Dünyanın En Etkili 500 Müslümanı’ listesinde yer almıştı.

Forbes listesinde Almanya Başbakanı Angela Merkel, dünyanın en güçlü kadınları listesinde ilk sırada yer aldı. Merkel, böylece Amerikan ekonomi dergisi Forbes tarafından sekizinci kez yılın en güçlü kadını seçilmiş oldu.

Listenin ilk 10’unda, Merkel, May ve Lagarde’dan sonra General Motors’un Yönetim Kurulu Başkanı Mary Barra, yatırım şirketi Fidelity’nin Üst Yöneticisi Abigail Johnson, Bill & Melinda Gates Vakfı’nın Kurucusu ve Başkan Yardımcısı Melinda Gates, YouTube’un Üst Yöneticisi Susan Wojcicki, Santander Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Ana Patricia Botin, Lockheed Martin’in Yönetim Kurulu Başkanı Marillyn Hewson ve IBM’in Üst Yöneticisi Ginni Rometty yer aldı.

Tema Tasarım |