LONDON WEATHER
Ana Sayfa Ekonomi 7 January 2022

Kadının Gücü Sınır Tanımıyor

Dünü yapan,bugünü yaşatan, yarını var eden kadınlarımız.Bir yerlere, birileri uygun gördüğü için gelmeyen,hak edilmenin gururunu yaşatmak adına…

Dünü yapan,bugünü yaşatan, yarını var eden kadınlarımız.Bir yerlere, birileri uygun gördüğü için gelmeyen,hak edilmenin gururunu yaşatmak adına çalışma hayatımızın vazgeçilmezleri Kadınlar.

Gamze Cizreli tam da bunlardan bir tanesi. Diyarbakır’da Akademisyen bir Baba ve ev Kadını Bir Anne den dünyaya gelen 3 çocuk tan bir tanesi.  Cizrelinin eğitim yıllarının büyük bölümünde Ankara’nın izlerini görmek mümkün.Ankara ,ODTÜ -Orta Doğu Teknik Üniversitesi nde İşletme Bölümünden 1991 yılında  mezun olmasının anlamı çok büyük. İşletmecilik kariyerinde Türk-Amerikan ortak savunma projesinde yer alması ayrı bir parantez.

Gamze Cizreli, 1994 yılında ilklere imza atmak adına  sektör değiştirdi ve Ankara’daki ilk cafelerden biri olan Cafemiz’i kurdu. Bu alanda daha sonra farklı isimler ile kafeler açan Gamze Cizreli, sonrasında  sırasıyla pastacılık alanında hizmet veren Kuki ve Uzak Doğu yemeklerinin satıldığı Quick China’yı,2007 yılında yine  Ankara’da BigChefs’i kurdu. 2010’da Saruhan Tan’ın ortaklığıyla Ankara’da Rafine Restaurant’ı kuran Gamze Cizreli, 2020 itibarıyla halen daha BigChefs’in yöneticiliğini yapmaktadır. Cizreli ayrıca 2016’da Dorom.co adlı dürümcü zincirini kurmuştur.

2018 yılında,Gamze Cizreli nin hayatını anlatan,”Tarifte Aşk Var” filmi ile Kadınlarımız ve Gelecekleri adına Hedeflerinin anlatilmasinda öncü oldu.

Gamze Cizreli nin, Oğul ve Ali adında iki oğlu olup, yaşama dair tek gerçeğim diyor .

Gamze Cizreli nin , Kadının Gücü Sınır tanımıyor başlığında kaleme aldığım  yazı dizimde, almış olduğu ödüller ile hem Sektörü hemde tüm iş dünyasının sevilen,aranan İş İnsanı olması , tüm Kadınlarımıza ilham kaynağı olmuştur.

 

Aldığı Ödüller

 

1-KAGİDER ve Garanti Bankası – Yılın Kadın Girişimcisi (2010)
2-Ekonomist dergisi – Yılın İş insanları Ödül Töreni – Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü (2011)
3-Ekonomist dergisi – Yılın İş insanları Ödül Töreni – Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü (2013)
4-Ekonomist dergisi – Yılın İş insanları Ödül Töreni – Yılın Kadın Girişimcisi Ödülü (2014)
5-Türkiye Altın Marka Ödülleri – Yılın İş Kadını (2019)

 

İlginizi çekebilir

Borsa ilk yarıda yükseldi

Borsa ilk yarıda yükseldi

Tema Tasarım |