LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem, Türkiye 25 Şubat 2022

Sektöre Yön Verenler Fatih PEHLİVANLI

Sektöre Yön Verenler yazı dizimde , Enerji Sektörü başta olmak üzere , network ’ünde Jeofizik, Jeoteknik ve fiziğin…

Sektöre Yön Verenler Fatih PEHLİVANLI

2022-02-25 Güncelleme: Şubat 25, 2022 09:11

Sektöre Yön Verenler yazı dizimde , Enerji Sektörü başta olmak üzere , network ’ünde Jeofizik, Jeoteknik ve fiziğin her alanında  başarılara imza atmış Kurumsallık Konularında Ülkemizi en iyi temsil yeteneğine sahip bir değer Fatih PEHLİVANLI’ ya yer verdim .

Fatih Pehlivanlı, 1995 yılında Balıkesir’de dünyaya geldi. Babasının Görevi nedeni ile  İlkokul ve ortaokul eğitimini Bolu Milli Egemenlik İlköğretim okulunda, Lise eğitimini ise Elazığ Fatih Anadolu Lisesi’nde başarı ile tamamlamıştır. 2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği bölümünü kazanarak meslek hayatına adım atmıştır. Üniversite hayatının ilk yıllarından beri, Altay Jeoteknik Mühendislik, Sumet Yerbilimleri başta olmak üzere birçok yer bilimi firmasında aktif görev almıştır.

Bu süreçte Türkiye’nin birçok ilinde jeotermal, arkeojeofizik, yeraltı kaynakları, deprem, mühendislik yapılarının zemin araştırmaları gibi konularda arazi çalışmalarına katılmış aynı zamanda yürütmüştür. Büyük İzmir depremini tetikleyen Sisam Adası’nın depremselliğinin Gerilim ve Gerinim dağılımlarını inceleyen bir çalışma yaparak bitirme tezini sunmuş ve üniversite eğitimini başarı ile tamamlamıştır.

Fatih Pehlivanlı , Enerji Sektöründe, temelleri 1963 yılında atılmış  Ülkemizin Milli ve Yerli kuruluşu Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın çalışmaları hakkında şu ifadelere yer veriyor,

2017 yılında, Ülkemizin enerji de dev organizasyonları bünyesinde barındıran   Zülfikarlar Holding’e bağlı akaryakıt dağıtım şirketi Turkuaz Petrol tarafından, 2016 yılının en büyük satın almasıyla özelleştirilen TP Petrol Dağıtım A.Ş, bugün faaliyetlerini Türkiye Petrolleri markasıyla sürdürmekle birlikte, yatırım, öz kaynaklar ,Teknolojik ve Sismik Kaynakların içerisinde uzman ekip ruhunun Yerli ve Milli Sloganında kaliteli ürün ve hizmet sunan, yaratıcı çözümleri ve olumlu yaklaşımlarıyla, sürekli gelişerek büyüyen TP Petrol Dağıtım A.Ş., bundan sonrasında da müşterilerine değer sağlama prensibiyle sektöre yön vermeyi hedefliyor diyor ve ekliyor ;

Enerji Sektörünün olmazsa olmazları arasında yer alan TP -Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı saflarında yer almak istiyor. Çünkü “O Başarıyı, Başarı Onu Seviyor”

Bitip tükenmek bilmeyen  enerjisi, çalışkanlığı, dürüstlüğü , güçlü iletişim ve empati yeteneği sayesinde ekip ruhunu da ön plana çıkararak, sektördeki saygın ve kararlı duruşu , samimi tavırları ve zengin deneyimleri için kendilerine teşekkür ederek, bundan sonraki iş hayatında başarı ve enerji dolu bir yaşam kalitesi diliyorum.

 

Levent Kandemir

 

Tema Tasarım |