LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 6 Nisan 2022

Üniversiteliler staj, fikrine sponsor ve iş istedi

GGYD’ nin Eko İklim Zirvesi’nde açtığı standa en büyük ilgiyi üniversiteli gençler gösterdi. Kimi fikrinin işe dönüşmesi…

Üniversiteliler staj, fikrine sponsor ve iş istedi

2022-04-06 Güncelleme: Nisan 6, 2022 07:29

GGYD’ nin Eko İklim Zirvesi’nde açtığı standa en büyük ilgiyi üniversiteli gençler gösterdi. Kimi fikrinin işe dönüşmesi için sponsorluk, kimi staj yeri, kimi iş istedi. Başkan Nezih ALLIOĞLU, kendilerine ulaşan öğrenciler için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Genç Girisim ve Yönetişim Derneği’nin (GGYD) , Ankara Ticaret Odası (ATO) ev sahipliğinde düzenlenen Eko İklim Zirvesi ve Fuarı’nda açtığı stant her yaş ve meslek grubundan, özellikle de üniversite gençliğinden büyük ilgi gördü. Zirve süresince stant bir an bile boş kalmazken, GGYD’nin yönetim kurulu ile üyeleri nöbetleşe görev yaptı. Fuar boyunca standa gelen ziyaretçilere GGYD’nin faaliyetleri, sosyal sorumluluk çalışmaları ve hayata geçirdiği projeler hakkında bilgi verildi. GGYD Başkanı M.Nezih Allıoğlu zirveye ilişkin yaptığı değerlendirmede, bu tür organizasyonların önemine işaret etti, Eko İklim ile birlikte sadece Ankara’nın değil, Türkiye’nin iklim değişikliği konusunda farkındalık yarattığını bildirdi.

Dolu Dolu Bir Gençlik Geliyor

Dernek olarak açtıkları standa özellikle gençlerin, geleceğin girişimcilerinin gösterdiği ilginin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Başkan Nezih ALLIOĞLU, “Hep istediğimiz şey, gençlerimizin yatırıma dönüşecek fikirlerinin olması, girişimciliğe ilgi duymaları. Zirve boyunca gördük ki bu anlamda dolu dolu bir gençlik geliyor. Gerçekten çok güzel fikirleri, girişimciliğe dönüşecek önerileri olan üniversitelilerle tanıştık. Bize melek yatırımcılık, sponsorluk için başvurdular. Yanı sıra staj yeri ve iş için de çok fazla talep aldık. Bir de çeşitli topluluklardan, konferans ve panellerine konuşmacı olarak katılım daveti aldık. Bize başvuran gençlerin hiç birini geri çevirmedik, taleplerini değerlendirme sözü verdik. Onlara destek olmak noktasında elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

 

                                                                                        

Tema Tasarım |