LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 8 Ocak 2022

Londra Metrosunda “6 aylık grev”

Metro yolcuları dikkat!
UK Londra merkezli olmak üzere birçok metro uygulaması aynı zamanda kentin gece ekonomisine de büyük bir lokomotif güç olarak her kes tarafından bilinir.

İngiltere ekonomisine yaklaşık 17.7 milyar sterlin seviyesinde katkı sunduğu tahmin ediliyor. İngiltere’de gece geç saatlere kadar hizmet sektöründe çalışanların toplam sayısının ise 720 bin olduğu belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde Bu itici güç metrolar da, grev söz konusu!

Londra da ulaşımda metroyu tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Ulaşımda hızlılık sağlayan metrolar 6 ay boyunca gece hizmetlerinde ciddi kesintiler uygulayabilecek.

Londra Metro yolcuları 6 aylık grev nedeni ile “ciddi kesintilerin olabileceği” konusunda uyarıldı.

Demiryolları Birliği RMT sendikası üyeleri, 7 Ocak 20:30’dan itibaren bir gecelik grev yaparken, bunun Haziran’a kadar her Cuma ve Cumartesi tekrarlanacağını belirtti.

Yeni gece hizmetlerinin dahil olduğu grevler, Central ve Victoria hatlarını etkileyecek.

METRO YETKİLİLERİ YÜREKLERE BİR NEBZE OLSADA SU SERPTİ

Londra Metro vatmanları yılda yalnızca dört gece vardiyasında çalışmak üzere kadroya alınacaklarını ifade etti.

Ayrıca, yeni gece metrosu iş planıyla iş kaybı olmayacağına, işçilerin gece vardiyalarını değiştirebileceklerine ve gece vardiyalarının miktarının “adil ve makul” olduğuna dair güvenceler içerdiğini de sözlerine ekledi.

 RMT “SAVAŞIYORUZ”

RMT yöneticileri, listede yer alan yeni gece vatmanlarına grevin dayatıldığını ve sendikanın “ilerici ve aile dostu uygulamalar” için savaştığını belirtti.

RMT Genel Sekreteri Mick Lynch, Metro patronu yöneticilerini ve Londra Belediye Başkanını “tekrar düşünmeye” davet ederek grev eyleminin uzatılabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

HÜLYA ÖZKOYUNCU

 

Tema Tasarım |