LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 21 Mayıs 2022

Londra’da “Talentfor BIZ” kariyer etkinlik Fuarında Turkuvaz Medya’ya yoğun ilgi

Hülya Özkoyuncu/ Londra/ İngiltere’nin başkenti Londra’da önde gelen iş dünyası topluluklarından Direktörler Enstitüsü’nde (IoD) 21 Mayıs Cumartesi günü düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, gençlerle bir araya geldi.

Londra’da “Talentfor BIZ” kariyer etkinlik Fuarında Turkuvaz Medya’ya yoğun ilgi

2022-05-21 Güncelleme: Mayıs 21, 2022 22:29

Türkiye’nin önemli kurum ve kuruluşlarından temsilciler Talentfor BIZ kariyer etkinliklerinde gençlerle buluştu.

Genç yeteneklere staj ve istihdam olanakları tanıtılan etkinlikte Türk ve yabancı gençler kariyer etkinliklerinde gelecek planlarını kurmak için fırsat elde etmiş oldu.

Türkiye’nin dünyada isim yapan kurum, kuruluş ve şirketleri de iş ve staj başvurularıyla insan kaynağı portföyünü genişletmeyi planlıyor.

“TalentforBIZ” bu yıl İngiltere dışında, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Özbekistan, Endonezya ve Malezya’da da düzenlenecek.

Etkinlik boyunca atölye, örnek olay çalışmaları, iş, staj mülakatları ve söyleşiler yapıldı.

İngiltere’de yaşayan gençler, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin platformu ‘Yetenek Kapısı’ üzerinden kayıtlarını, iş-staj mülakatları ve özel etkinlik başvurularını gerçekleştirdi.

Londra’daki etkinliğe TRT, Anadolu Ajansı, Turkuvaz Medya Grubu, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Yunus Emre Enstitüsü gibi Türkiye’nin uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok kurumundan temsilciler katıldı.

Röp:

Etkinlikte Turkuvaz Medya Grubu’nu temsilen
Turkuvaz İşe Alım ve Yetenek Yönetimi Direktörü Arzu Ardıç Çil ve Nebiye Can, Tuğçe Rastgele ve Ayberk Demircan yer aldı.

Turkuvaz İşe Alım ve Yetenek Yönetimi Direktörü Arzu Ardıç Çil, etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, “Bugün biz Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisimizin düzenlemiş olduğu TALENTforBIZ etkinliğimiz için bıradayız. Özcelikle bugün binin üzerinde öğrencinin ziyaret etmesi hedefleniyor. Biz de 21. Yüzyıl yetkünliklerine sahip yeteneklere ulaşmayı hedefliyoruz. Türkiye son yıllarda başta savunma sanaii olmak üzere teknoloji alanında da oldukça büyük ivme kaydetti. Biz de özellikşe Türkiye’nin en büyük medya kuruluşu olarak dijital medyayı büyütecek ve daha iyi noktaya getirecek yetenekleri grubumuza kazandırmayı hedefliyoruz. Onlara kurumumuzu tanıtmak ve grubumuzun büyüklüğünü anlatmak istedik. Turkuvaz Medya Grubu medya dışında perakende ve kargo alanında da hizmet veriyor. Altı binin üzerinde çalışanı var. Bugün burada da Londra’daki kıymetli öğrecilerimizi, arkadaşlarımızı Cunhurbaşkanlığımızın da başlatmış olduğu “tersine beyin göçü” projesi kapsamında ülkemize geri kazandırmayı hedefliyoruz” diye ifade etti.

Ardıç Çil, hedefin sadece Türk öğrenciler olmadığını ve diğer ülkelerden gelen yabancı öğrenciler de olduğunu kaydetti.

Röp:

Melike Ceyda Şenocak, “Burada yüksek lisans öğrencisiyim ve King’s College’de bilgisayar bilimleri bölümünde okuyorum. Etkinliği duyduğumuzda çok memnun olduk özellikle bizim gibi lisans seviyesinde bu tür platformları bulmak çok fırsat verici oluyor. Çünkü üniversiteden mezun olduğumuz zaman gelecek planlarımız, kariyer planlarımız konusunda endişelerimiz var. Burada da bir çok şirket var. Bizlere güzel tanıtımlar yapıyorlar. Bu firmaları lisans seviyesindeyken tanıyabilmek bizim için çok önemli ve fırsat verici oldu.”diye konuştu.

Şenocak şöyle devam etti:

“Turkuvaz Medya’nın standına geldiğim zaman medya grubu olarak geçtiği için sadece medya ile sınırlı olduğu düşünülüyor fakat daha farklı platformları olduğunu aslında daha geniş bir şirket olduğunu gördüm. Dijital alanlara yöneldiklerini farkettim. Çok güzel bir fırsat oldu.”diye kaydetti.

Tema Tasarım |