LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 10 March 2023

“Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, deprem bölgesinde müthiş bir özveriyle çalıştı”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart…

“Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, deprem bölgesinde müthiş bir özveriyle çalıştı”

2023-03-10 Güncelleme: March 10, 2023 06:20


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen çalıştaya katıldı.

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Nurten Öztürk de TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak depremin ilk anından itibaren kenetlendiklerini, çok güzel bir gönül köprüsü kurduklarını söyledi.  Ellerinden geldiğince canlara can katmaya, yaralara merhem olmaya çalıştıklarını anlatan Öztürk, yetemedikleri yerde pes etmediklerini, yaşamak için süreklilik gerek dediklerini belirtti.
Nurten Öztürk, oda ve borsaların koordinatörlüğünde TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak bu süreçte yaptıkları çalışmaları paylaşarak, bu zor günleri birlikte aşabilmek ve yardımları yerlerine ulaştırmak için gece gündüz demeksizin çaba harcadıklarını ve harcamaya devam edeceklerini ifade etti.
Öztürk, bugün gerçekleştirecekleri çalıştay ile “Afet Bölgesi” olarak ilan edilen 11 şehrin ihtiyaçlarından yola çıkarak “iyileştirme ve dirençli toplum” aşamalarına geçmeyi hızlandıracak ileriye dönük proje ve uygulamaları tasarlamayı amaçladıklarını, fiziksel ihtiyaçlar, ekonomik ihtiyaçlar ve psikososyal ihtiyaçlar başlıklarında gerçekleştirecekleri çalıştayın çıktılarının reçete olarak kendilerine yol göstereceğini söyledi.
“Bölgeyi ayakta tutmalıyız” diyen Nurten Öztürk, “Depremzede bireylerin toplumda yeniden yer bulmasının sağlanması ve istihdam edilmeleri için kalıcı çözümler bulmalıyız. Bunun için kamu ve sivil toplum örgütleri olarak ortak akılda çalışmalı, yol haritamızı belirlemeliyiz. Başka illerden gelen depremzede konuklarımızı illerimizde bulundukları süre içerisinde entegre etmeliyiz ama daha da önemlisi kendi topraklarına dönmek üzere onları güçlendirmek için çabalamalıyız. İçimizde ki karamsarlığın esiri olmayacağız. Geleceğin hayalini kurmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bu günlerde geçecek. Yeter ki umudumuzu koruyalım. Biliyoruz ki ortak dayanışma içerisinde daha güçlü olacağız” dedi
Tema Tasarım |