LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 15 Mayıs 2024

London Eye kalıcı cazibe merkezi olarak yerini aldı

Southbank’in ikonik gözlem tekerleği, 20 yılın ardından, sonsuza dek yerinin sahibi oldu… London Eye, yirmi yılı aşkın…

London Eye kalıcı cazibe merkezi olarak yerini aldı

2024-05-15 Güncelleme: Mayıs 15, 2024 21:20

Southbank’in ikonik gözlem tekerleği, 20 yılın ardından, sonsuza dek yerinin sahibi oldu…

London Eye, yirmi yılı aşkın bir süredir Southbank’e hakim olup, Londra’nın manzarası için St Paul’s, Tower Bridge ve Parlamento Binası kadar tanıdık hale geldi. Ancak yakın zamana kadar, birkaç yılda bir uzatılması gereken geçici bir lisans altında faaliyet gösteriyordu. Bu hafta Lambeth Belediyesi, bu devasa büyük tekerleğe kalıcı planlama izni verdi.

London Eye, geçici bir pop-up cazibe merkezi olmaktan çok 21. yüzyıl Londra yaşamının kaçınılmaz bir parçası. Turistlere özçekimleri için Everest benzeri bir yokuş yukarı bakış açısı sağlayan metal, şehrin dokusuna işlemiş durumda.

Eye’ın statüsünün kalıcı hale getirilmesi, sahiplerinin çok ihtiyaç duyulan yenileme planlarını nihayet hayata geçirebilmelerine olanak tanıyarak, tekerleğin gelecek yıllarda da büyük bir cazibe sunmaya devam etmesini sağlayacak.

Eye’ın kalıcı hale getirilmesi aynı zamanda cazibe merkezinin tüm hareketli Southbank’teki işletmeleri destekleyen son derece popüler bir cazibe merkezi olma rolüne de bir selam niteliği taşıyor. Belediye onayı, Eye’ın yıllık cirosunun yüzde birinin, onu çevreleyen kamusal alanların bakımına aktarılması şartını da içeriyor.

 

Tema Tasarım |