Ana Sayfa Gündem 1 Ekim 2020

Marketi basıp kasiyer kadını öldürdü

ADANA’NIN KOZAN İLÇESİNDE DAHA ÖNCEDEN HATAY’DA KADINA TACİZ VE TEHDİTTEN BİR ÇOK DOSYASI OLAN ERDOĞAN KÜPELİ İSİMLİ ŞAHIS KOZAN’DA BİR ZİNCİR MARKETLER ŞUBESİNDE ÇALIŞAN TUĞBA KELEŞ (36)İSİMLİ KASİYER KADINI TAKINTI HALİNE GETİREREK KASADA SİLAHLA VURARAK ÖLDÜRDÜ. BİR AY ÖNCE KELEŞ’İ KAÇIRMAYA TEŞEBBÜS EDEN POLİSLER TARAFINDAN YAKALANAN OLAYIN FAİLİNİN SAVCILIKTAN SERBEST KALDIĞI İDDİA EDİLDİ.

Adana’nın Kozan ilçesinde daha önceden Hatay’da kadına taciz ve tehditten birçok dosyası olan bir kişi, bir zincir marketler şubesinde çalışan kasiyer kadını silahla vurarak öldürdü. Zanlı, olaydan sonra aynı silahla kendini vurarak intihara kalkıştı.
Tufanpaşa Mahallesi Üstün Sokak’taki mağazada 15 gün önce işe girdiği belirtilen Tuğba Keleş (36) isimli kadın, markette çalışırken motosikletle müşteri gibi gelen saplantılı aşık Erdoğan Küpeli, yanında getirdiği silahla kasiyer kadını kasada para alışverişi yaparken sırtından vurdu. Erdoğan Küpeli, daha sonra aynı silahla kendini vurdu.
Olay yerine gelen polis ve 112 sağlık ekipleri ağır yaralanan Erdoğan Küpeli ve Tuğba Keleş’i Kozan Devlet Hastanesine kaldırdı. Tuğba Keleş doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Küpeli ise ilk müdahalesinin ardından Adana’ya sevk edildi.
Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak olay yerinden incelemede bulundu.
Markete 01 RD 483 plakalı motosikleti ile gelen Erdoğan Küpeli’nin 2015 yılında Hatay’da sosyal medya üzerinden bir kadına ölüm ve tecavüz tehditleri nedeniyle 8 yıl 3 ay hapis cezası aldığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya üzerinden hakaretten de ceza aldığı öğrenildi.
Öte yandan, olayda kurşunların hedefi olan Tuğba Keleş’i tanıyanlar ise şahsın yaklaşık bir ay önce aracı ile genç kadını zorla kaçırmaya çalıştığını söyledi. Polisin çalışması ile şahsın yakalandığı, savcılıktan serbest kaldığı, uzaklaştırma kararı ile Tuğba Keleş’in koruma altında olduğu ve polislerin sık sık kontrol ettiği belirtildi.

Tema Tasarım |