LONDON WEATHER
Ana Sayfa Dünya, Ekonomi, ENERJİ, Gündem, Türkiye 17 November 2021

Kordsa 3.yılında da En İyi Ar-Ge Merkezleri arasında

Sabancı Holding iştiraklerinden KORDSA, 4.500’u askın çalışanı ile Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland ve ABD olmak üzere 5…

Kordsa 3.yılında da En İyi Ar-Ge Merkezleri arasında

2021-11-17 Güncelleme: November 17, 2021 07:19

Sabancı Holding iştiraklerinden KORDSA, 4.500’u askın çalışanı ile Türkiye, Brezilya, Endonezya, Tayland ve ABD olmak üzere 5 ülkede  12 üretim tesisi ile hizmet veriyor . “Tutkumuz, yaŞamı güçlendirmek” vizyonuyla faaliyet gösterdiği toplumlara katma değeri yüksek yenilikçi güçlendirme çözümleri  sunarak sürdürülebilir değer yaratmayı hedefliyor. Bu doğrultuda yürüttüğü ar-ge çalışmalarıyla sürdürülebilir  bir geleceği gözeterek yenilikçi ürünler ve teknolojiler geliştiriyor.

12 Kasım`da Kocaeli Bilişim Vadisi nde  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ ın da katılımıyla düzenlenen 8. AR-GE ve Tasarım Merkezleri ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi ‘inde, ar-ge ve tasarım merkezleri için 10 kategoride 30, Teknoparklar için de 4 kategoride 12 olmak üzere toplamda 42 Ödül sahiplerini  buldu.

Kordsa , 76-250 arası AR-GE  personeli  istihdam eden AR-GE Merkezlerinin  değerlendirildiği kategoride büyük ödüle  layık görüldü. Değerlendirme AR-GE personeli  istihdamı AR-GE harcama yoğunluğu, proje kapasitesi, iş birliği  ve etkileşim, ticarileşme   ve fikri mülkiyet yetkinliği gibi kriterlere göre yapıldı.

Ali Çalışkan “Sürdürülebilir ve Yenilikçi ürünler ve Teknolojiler  geliştirmenin ödülünü almış  olmaktan mutluyuz` dedi.

Törende Ödülü Bakan Varank’tan alan KORDSA Ceosu Ali Çalışkan, yatırımlar ve inovasyonlarla  geniş bır yelpazede yüksek teknolojili malzemeler geliştirip  ürettiklerini belirterek şunları söyledi

 

Tema Tasarım |