LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 17 February 2022

15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği’nden Ek Gösterge açıklaması.

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı Zeki Kılıç yaptığı açıklamada şu fadelerde bulundu; TÜRK…

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı Zeki Kılıç yaptığı açıklamada şu fadelerde bulundu;

TÜRK POLİS TEŞKILATINA TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDE OLDUĞU GİBİ TAHSİL FARKI GÖZETMEKSİZİN BİR DEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE 3600 EK GÖSTERGENİN VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Türk Polis Teşkilatı 3600 Ek Gösterge verilmesi vaadi yıllarca sözler verildiği halde halen çözülememiştir. Üniversite mezunu bir Polis halen 3000 ek gösterge ile emekli olmaktadır. Polis teşkilatı Jandarma teşkilatı ile aynı bakanlığa bağlıdır ve aynı görevi yapmaktadır.

Polis teşkilatı görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesini yıllardır beklemektedir. Aynı işi, aynı görevi yapan, eğitim düzeyi aynı olan ve sadece görev alanları farklı olan Jandarma Teşkilatının 1994 yılında yapılan düzenleme ile elde ettikleri 3600 ek göstergenin kendisine de verilmesini 20 yıldır beklemektedir.

Şu durumda üniversite mezunu Polis memurlarımız 3000 ek gösterge üzerinden emekli edilmektedir.2016 yılında 2200 olan Ek gösterge 3000 olarak düzenlenmiştir. Aradaki iyileştirme 0 tarihte sadece 47 tl. olmuştur.

Şu sıralar yapılacak düzenleme ile Polis, Öğretmenler, Din Adamları, Sağlık Bakanlığında çalışanların ek göstergelerinin 3600 olabilmesi için Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sendikalar ile birlikte yapılan çalışmalarda bu sorunun ortadan kaldırılmasına çalışılmaktadır.

Taslak metinler üzerinde su sıralar çalışmalarda Unvan ve Hiyerarşi gözetilerek ek göstergelerin belirlenmesine çalışılırken, unutulmaması gereken husus şudur ki, Sendikası olmayan sosyal hak ve hukukunu yeterince anlatamayan Polis teşkilatının, TSK olduğu gibi aynı benzerlikle Tahsil farkına bakılmaksızın pozitif ayrımcılık yapılarak tüm teşkilat personeline bir defaya mahsus olmak üzere 3600 ek gösterge verilmesi beklenmektedir.

Memleketin her köşesinde halkın ırzı, canı, malı, namusu için canla başla fedakarca gecesini gündüzüne katarak ayda 160 saat değil en az 240 saat çalışan bu milletin gözbebeği konumundaki Türk Polis Teşkilatına bu hakkın öz üvey evlat muamelesi yapılmadan TSK olduğu gibi ayrımcılık yapılmadan kendisine de verilmesini özlemle beklemektedir.

Takdir edilmelidir ki ; bu teşkilatın pozitif bir ayrıcalıkla ayrım gözetmeden bu hakkın verilmesine kimsenin bir diyeceği olamaz diye düşünüyorum.

15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği olarak beyan etmek isteriz ki; Bu zamana kadar Şehitler ve Gaziler veren ve bundan sonra da verecek olan Türk Polis teşkilatının her bir ferdine millet olarak minnet borçluyuz.

Türk Polisi 15 Temmuz da elindeki bir tek tabancası ile Memleketi işgal etmek isteyenlere karşı elindeki tek bir tabancası ile Darbecilere karşı vatanını canı pahasına savunmuş bir gecede 62 şehit vermiş ancak memleketin çakıl taşını vermemiş dünyada emsali olmayan bir teşkilattır.

Muhalefet partilerinin seçim beyannamelerinde Türk polisine tahsil farkı gözetmeksizin 3600 ek gösterge verileceği belirtilmektedir.

İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU nun bu hususun takipçisi olması 3 milyon polis camiasınca beklenmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

İlginizi çekebilir

TBMM’de gerilim devam etti

TBMM’de gerilim devam etti

Tema Tasarım |