LONDON WEATHER
Ana Sayfa Gündem 8 Nisan 2022

Adil Pelister Yeniden İKMİB Başkanlığına Seçildi

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği seçimleri sonuçlandı. Seçim sonucuna göre, 4…

Adil Pelister Yeniden İKMİB Başkanlığına Seçildi

2022-04-08 Güncelleme: Nisan 8, 2022 07:46

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği seçimleri sonuçlandı. Seçim sonucuna göre, 4 yıldır İKMİB Başkanlığını yürüten Sayın Adil Pelister yeniden İKMİB Başkanı seçildi.

Adil Pelister kimdir?

1962 yılında İstanbul’da doğdu.
İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nü 1983 yılında başarıyla tamamlamıştır.
Pelister, 1987 yılında Beta Kimya San. ve Tic. A.Ş.’yi kurmuş ve halen Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir..

35 yıldır mesleği olan Kimya Mühendisliğini icra eden Sayın Pelister, son 6 yıldır TİM verilerine göre kendi kategorisinde ihracat birincisi ve bölgesinde vergi rekortmeni olmuştur.
Adil Pelister, Nisan 2018 tarihinden itibaren İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiş ve Türk İhracatçısının adil, istikrarlı ve güven ortamında ekonomik büyümesine katkıda bulunarak, Türk firmalarının global pazarda önemli bir yere sahip olması için önemli çalışmalar yerine getirmektedir.
Almanca ve İngilizce biliyor
Evli ve iki çocuk sahibi..

 

Tema Tasarım |