LONDON WEATHER
Ana Sayfa İngiltere 8 February 2022

İstifa çağrılarına böyle yanıt verdi!

Hulya Ozkoyuncu London. İstifa çağrılarına böyle yanıt verdi! İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan mesajlı şarkı
Koronavirüs kısıtlamaları sırasında parti vermesi nedeniyle hakkında istifa çağrıları dinmeyen ve kendi partisinde bile desteği giderek azalan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bir hareketiyle daha ülke gündemine oturdu. Sık sık ciddiyetsiz ve alaycı olduğu için eleştiri alan Johnson, istifa çağrılarına bu kez şarkı söyleyerek cevap verdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, uzun süredir eleştiri oklarının hedefinde. Ülkede zorunlu hale getirdiği koronavirüs kısıtlamaları sırasında yasaklara rağmen parti yaptığı ortaya çıkan Johnson’a yönelik tepkiler durulmuyor.

KABİNEDE İSTİFA DEPREMİ

Geçtiğimiz günlerde Johnson’ın yanında çalışan beş üst düzey ismin istifası, Johnson’ın da koltuğunun tehlikede olduğu söylentilerini beraberinde getirdi.

Parti skandalının ortaya çıkmasının ardından özür dileyen ve ‘yönetim ve liderlik hataları”nın tespit edildiği ifadesi üzerine sorumluluğu kabul eden Johnson, “anladım ve bunu düzelteceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Buna rağmen aralarında Johnson’ın Politika Direktörü Munira Mirza, İletişim Direktörü Jack Doyle, Başbakanlık Personel Şefi Dan Rosenberg, Baş Özel Sekreteri Martin Reynolds ile kadın ve eşitlik özel danışmanı Elena Narozanski’nin olduğu isimler, Johnson’a tepki olarak istifa dilekçelerini sunmuştu.

Johnson’ın kabinesinde başlayan istifa depremi, Başbakan’ın parti içi desteğinin giderek azaldığını da gözler önüne sermişti.

İstifaların ardından boşalan pozisyonlara yeni isimleri yerleştirmeye başlayan Johnson, İletişim Direktörlüğü görevine getirdiği Guto Harri’yi karşıladığı anlarda sergilediği iddia edilen alaycı tavırlarıyla bir kez daha ülke gündemine oturdu.

Tema Tasarım |