LONDON WEATHER
Ana Sayfa Türkiye 13 Mart 2022

Geleceğin Bilim Yıldızlarına ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank takdim etti.

29. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde Geleceğin Bilim Yıldızları Madalya ve Plaketlerini Aldı Ortaokul ve lise öğrencilerinin…

Geleceğin Bilim Yıldızlarına ödüllerini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank takdim etti.

2022-03-13 Güncelleme: Mart 13, 2022 05:51

29. TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni’nde Geleceğin Bilim Yıldızları Madalya ve Plaketlerini Aldı

Ortaokul ve lise öğrencilerinin temel bilimler ve bilgisayar alanlarına ilgilerini artırmak, öğrencileri Ulusal Bilim Olimpiyatlarına hazırlamak ve Uluslararası/Bölgesel Bilim Olimpiyatlarına katılımlarını sağlamak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanları Destek Programı Başkanlığı (BİDEB) tarafından düzenlenen 29. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreninde geleceğin bilim yıldızları madalya ve plaketlerini aldı.

Antalya Expo 2016 Kongre Merkezinde düzenlenen törende, 2021 yılında ülkemizi uluslararası ve bölgesel düzeyde temsil ederek madalya kazanan öğrencilere plaketleri, ulusal düzeyde 28i Altın Madalya, 58i Gümüş Madalya ve 88i Bronz madalya olmak üzere 174 öğrenciye ise madalyaları takdim edildi.

Burada değerli gördüğümüz esas nokta, sizin bu yaşlarda gösterdiğiniz gayrettir, özveridir”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antalya EXPO 2016 Kongre Merkezi Şakayık Salonu’nda düzenlenen “TÜBİTAK 29. Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni”nde yaptığı konuşmada,  Türkiye’nin yarınlarını oluşturan, parlak genç beyinlere ödüllerini verme ayrıcalığına sahip olmasından duyduğu mutluluğu ifade etti. Gençlerin ortaya koyduğu başarıları takdir eden Varank, gençlere, Kazandığınız madalya altın olmuş, gümüş olmuş, bronz olmuş önemli değil. Değer verdiğimiz kıstas hiçbir zaman bunlar olmadı. Sizleri hiçbir zaman salt sonuçlarla değerlendirmedik. Burada değerli gördüğümüz esas nokta, sizin bu yaşlarda gösterdiğiniz gayrettir, özveridir.” diye seslendi..

 

Tema Tasarım |