LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 14 Mart 2022

İyi ki Varsın İbrahim ÖZGEN

Geçmiş tarihinde, yüzyıllar öncesinin izlerini taşımakla birlikte, mağara, yer altı şehri ve höyük gibi arkeolojik eserler ve…

İyi ki Varsın İbrahim ÖZGEN

2022-03-14 Güncelleme: Mart 14, 2022 06:06

Geçmiş tarihinde, yüzyıllar öncesinin izlerini taşımakla birlikte, mağara, yer altı şehri ve höyük gibi arkeolojik eserler ve kalıntıların ışığında çok eski bir yerleşim merkezi olma özelliği ile, Anadolu’nun Türk ve İslam diyarı yapılması için mücadele verilen bölgelerin başında gelen, Osmanlı Devleti’nin son dönemlerinde Bölgenin Ankara Vilayetinin sancağı olan Kırşehir’e bağlı Keskin kasabasının, Kızılırmak Havzası içinde; Yahşihan, Kırık köyü ve Yuva Köyü gibi yerleşim alanları ile dikkati çeken, Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulmaya başlanan Savunma Sanayisi ile çağdaşlaşmaya ve gelişmeye yönelen, Savunma Sanayisi üretimleriyle MKEK Fabrikaları, TÜPRAŞ Rafinerisi gibi diğer sanayi tesisleri ve Üniversitesi ile tarih, kültür, sanayi ve bilimin mükemmel bir bileşimi olan önemli bir Cumhuriyet Şehri Kırıkkale.

İyi ki varsın yazı dizimde, Sanayi, İletişim, Enerji, Bilişim STK Liderleri ,Eğitim ,Sağlık ve Hukuk alanlarında, Ülkemize sayısız hizmetleri bulunan değerlere yer verdim. Eğitimini doğup büyüdüğü Şehir Kırıkkale de  tamamlayarak,

İstanbul’ da Metal İşleme Sektöründe faaliyetlerini, istihdamlarını sürdüren İbrahim Özgen’ e yer verdim.

İbrahim Özgen 14 Ekim 1968 de Kırıkkale ‘ de dünyaya geldi. Öyle bir geniş aile geleneğine bağlı bir ailenin üyesi ; Cumhuriyet şehri Kırıkkale ‘ de eğitim yıllarını tamamladıktan  sonra 1994 yılında evlilik yaptı. 4 çocuk Babası .

İstanbul Bayrampaşa İşkent Sanayi Sitesinde 1994 yılından bugüne değin, adeta Başarıya olan inancının,azmin eseri diye adlandırdığı Atelyesin’de Metal’ e adını veren başarılı işler yaptı. İbrahim Özgen Metal ‘ le başlayan iş yaşamında Metalin işlenmesi noktasında şu noktaların altını çiziyor.

Metal işleme cnc makineler ve çeşitli tezgahlar ile metale istenilen şeklin verilmesi için yapılan çalışmadır. Metal işleme için en önemli ve kolay araç cnc makinedir. Metal işleme sektörü gün geçtikçe gelişen ve sanayinin bel kemiği olan bir sektördür. Sanayi için en önemli sorun metale şekil vermek ve ihtiyaç olan parçayı üretmektir. Bu soruna cnc makineler ve lazer kesim cihazları ile çözüm bulunuyor. Otomotiv, medikal, denizcilik, havacılık, plastik, kalıp, elektronik ve inşaat gibi çeşitli sektörlerde metal işleme makineleri kullanılır.

Metal işleme ile demir çelik istenilen şekilde işlenir ve ihtiyaç olan şekle getirilir. Bu sayede işlenen parça kullanılmak istenilen yere hazır hale getirilir. Yüksek hassasiyet gereken demir çelik işlenme alanında cnc makineler kullanılır. Bu makineler sayesinde milimetrik hesaplar ile istenilen her parça üretilir. Metal parçaların istenilen şekle getirilmesi zordur ama metal işleme konusunda gerekli bilgiye sahip cad cam uzmanları çizimleri ile cnc operatörlerine kodları vererek gereken parça istenildiği gibi işlenebilir.

Metal işleme sadece CNC ile yapılmaz. Bilgisayar kontrolü olmayan freze, torna ve diğer takım tezgahlarında da metal işleme yapılır.

Kuyumculuk sektörünün her türlü makine ihtiyacını karşılayan İbrahim ÖZGEN ; Sektör de , müşterilerine kaliteli makinalar üretmekteyiz. Kendimize kattığımız değerden ötürü ve sürekli ileriye gitme çabamızdan kaynaklı olarak yaptığımız her türlü işte öncü firma olma konumumuzu koruyoruz.

Çalışanlarımızla beraber işimize olan saygımız neticesinde kuyumcu sektöründe çalışan firmalar makina ihtiyaçlarını karşılamak adına hizmet veriyoruz.

1994 yılında başladığımız ticaret hayatımız, 2023 vizyonun ile  devam etmekte ve asla taviz vermeyeceğimiz prensiplerimizle başarılı işlere imza atmaktayız. Sanayi Sektörü başta olmak üzere, Otomotiv alanında da ,kendimizi çalışanlarımızla beraber sürekli olarak güncelliyoruz.

Ülkesine olan sevdası ,iş dünyası başta olmak üzere, yardım sever vizyonu , hayata anlam katmasını bilen bildiren ,girişimci ruhu ,bilge kişiliği ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile Sanayi, endüstri, otomotiv alanında  daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasına önder olan  bir iş İnsanı  olmasının yanı sıra iyi bir Baba ,iyi bir eş olması ve  tüm çalışmaları ve sayısız başarılarından dolayı İbrahim Özgen ‘ e başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine ;

İyi ki Varsın diyorum .

 

İlginizi çekebilir

İyiki Varsın Nurullah Doğan

İyiki Varsın Nurullah Doğan

Tema Tasarım |