Ana Sayfa Ekonomi 15 Kasım 2020

KONESOB VOC-Test Center Projesi hayata geçti

KONYA ESNAF VE SANATKÂRLAR ODALARI BİRLİĞİ TARAFINDAN, TÜRKİYE İLE AVRUPA BİRLİĞİ ARASINDAKİ MALİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA GELİŞTİRİLEN VE KONYA’DA İLK KEZ UYGULANACAK “KONESOB VOC-TEST CENTER PROJECT” PROJESİ UYGULAMAYA GEÇTİ.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KONESOB) tarafından, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen ve Konya’da ilk kez uygulanacak “KONESOB VOC-Test Center Project” projesi uygulamaya geçti.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında; KONESOB bünyesinde öncelikle ulaştırma sektöründe 5 meslek dalında olmak üzere, mesleki yeterlilik belgesi vermeye yetkili belgelendirme merkezi kurulmasının ardından proje kapsamında ulusal yeterlilik sistemi hakkında ilgili kesimlerde farkındalık yaratmayı amaçlayan eğitimler verilmeye başladı.

Proje Koordinatörlüğünü Dr. Murat Gümüş’ün yaptığı VOC-Test Merkezleri – III Hibe Programı çerçevesinde meslek standartları ve yeterlilikler geliştirilecek ve revize edilecek. İhtiyaçlar doğrultusunda yeni mesleklerde de yetki alınacak.

KONESOB Başkanımız Muharrem Karabacak, Konya için önemli bir ihtiyaç olan belgelendirme merkezinin esnaf teşkilatı bünyesinde hayata geçmesinin önemine dikkat çekerek, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mıza, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’na desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Birliğimiz bünyesinde kurulan belgelendirme merkezimiz tüm Türkiye’ye hizmet verecek” dedi.

Tema Tasarım |