LONDON WEATHER
Ana Sayfa Magazin 20 October 2021

Nusret Gökçe’ye kötü haber! Ödeyeceği tazminat belli oldu

‘Saltbae’ (tuz serpme) hareketiyle dünya çapında üne kavuşan Nusret Gökçe, eski çalışanlarının açtığı davayı kaybetti. New York, Londra, Miami, Doha, Dubai ve Mikonos’ta restoranları bulunan ünlü işletmecinin ödeyeceği tazminat belli oldu.

Nusret Gökçe’ye kötü haber! Ödeyeceği tazminat belli oldu

2021-10-20 Güncelleme: October 20, 2021 21:16

İngiltere’nin başkenti Londra’da açtığı yeni restoranındaki yüksek fiyatlar nedeniyle dünya basının gündeminden düşmeyen Nusret Gökçe’ye mahkemeden kötü haber geldi.

Her geçen gün adından daha fazla söz ettirmeyi başaran, sosyal medya paylaşımlarıyla da fenomen haline gelen Nusret, eski çalışanları tarafından açılan davayı kaybetti.

Eski çalışanları, işletmeciyi bahşişlerine el koymakla suçlamıştı. Bu duruma itiraz ettiklerinde ise Nusret Gökçe tarafından işten kovuklarını belirtmişlerdi.

İngiliz The Sun gazetesinin haberine göre; çalışanların açtığı tazminat davası sonucu Nusret Gökçe, 230 bin dolar(2 milyon 100 bin TL) ödemeye mahkum edildi.

Son yıllarda attığı her adımla gündeme gelen Nusret’in, toplanan bahşiş miktarını çalışanlarına açıklamadığı, söz konusu paraları da kendi aldığı iddia edildi.

Nusret Gökçe’ye, 2017 yılında ABD’nin Manhattan bölgesinde bulunan restoranında görevli dört eski çalışanı tarafından da dava açılmıştı.

Görevden alınan personelden biri, “Müşteriler, bahşişin tamamının garsonlara ve diğer hizmet veren personele gönderildiğine inanıyorlardı. Ancak bu para elimize geçmiyordu” ifadelerini kullandı.

Fenomen işletmeci, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından çıraklık yıllarında çekilen bir fotoğrafını yayınlamıştı. Nusret, takipçilerinin geçmişe götürdüğü kareye düştüğü notla dikkat çekmişti. Instagram’da 39.4 milyon takipçisi bulunan Gökçe, Instagram paylaşımına, “Uzaya ilk restaurantı ben açacağım bak sonra demedi demeyin” notunu düşerek, yeni hedefini açıklamıştı.

Tema Tasarım |