LONDON WEATHER
Ana Sayfa Magazin 2 January 2022

2021 Dijitaliz Buluşması ve Ödülleri

Dijitaliz 2021, Topluluğun dijital dönüşümün ana alanları olan “müşterileri gündemlik”, “dönüşümevî dönüşüm” ve “gelecek sektördeki önde gelen…

Dijitaliz 2021, Topluluğun dijital dönüşümün ana alanları olan “müşterileri gündemlik”, “dönüşümevî dönüşüm” ve “gelecek sektördeki önde gelen hedeflere yönelik yapılacaklar”. Buluşma kapsamındaki panellerde, bilgilendirici ve ilham verici konuşmalar yer aldı. Törenin finali, topluluğun başarılı dijital projelerinde, uygulama ve başarıları ödüllendirildi.

Dijital dönüşümü iş stratejilerinin odak noktasına yerleştiren Eczacıbaşı Topluluğu, dijital dönüşüm vizyonunu, değer yaratma hedefiyle ‘dijital teknolojileri ve verileri tüm iş süreçlerinde içselleştirerek ilgili iş alanlarının geleceğini şekillendirmek’ olarak tanımlıyor. müşteriler için ve verimliliği artırmak. Grubun dijital yol haritasının oluşturulması iki yaklaşıma dayanıyordu. “Bugünden yarına” uzanan bakış açısı, günün sorunlarına dijital çözümlerin geliştirilmesine rehberlik ederken; “yarından bugüne” ters bakış açısı, ilgili sektörlerin gelecekteki dönüşümüne ve bu dönüşüme uyum sağlamak için bugün yapılması gereken değişikliklere odaklandı.

Grubun gelişen dijital projelerini ödüllendirmek

Eczacıbaşı Topluluğu’nun hedeflerinden biri de dijital dönüşüm çalışmalarını farklı iş kollarında geliştirdiği projelerle pekiştirmektir. Bu kapsamda, Grubun kurum ve markalarını dijital dönüşüm yönünde teşvik etmek ve başarılı dijital projeleri ödüllendirmek amacıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Dijitaliz Buluşması ve Ödülleri’nin gerçekleştirildi. “Yaşamdan İlham Aldı” temasıyla planlanan etkinlik, 26 Kasım’da tüm Grubun katılımına açık, hibrit bir formda gerçekleşti.

Dijitaliz 2021, Grubun dijital dönüşümünün odak alanları olan “müşteri odaklılık”, “veriden değer yaratma”, “kültürel dönüşüm” ve “geleceğin iş modelleri” konularında sektörün önde gelen isimlerini ağırladı. Etkinlik programında bilgilendirici ve ilham verici konuşmaların yer aldığı paneller yer aldı. Finalde Grubun başarılı dijital projeleri, uygulamaları ve süreçleri ödüllendirildi.

Esra Eczacıbaşı Coşkun, Dijitaliz 2021’deki açılış konuşmasında, günümüzün tüm başarılı organizasyonlarının ortak paydasının başarılı bir dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmak olduğunu vurguladı. Dijitali takdir etmekte gecikmeyen, değişimin hızlı hızına uyum sağlarken dijital çözümleri içselleştirebilen kuruluşların sadece hedeflerine ulaşmakla kalmayıp geleceğe yenilerini de koyarak yeni dünyanın bir parçası olacaklarını ifade eden Prof. .

Dijitaliz 2021’in ana hedefini Topluluğun geleceğini hayal etme alıştırması olarak özetleyen Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Dönüşüm bazen zorlu yollara girmeyi, defalarca denemeyi ve defalarca başarısız olmayı gerektirebilir. Hepimiz hata yaparız. Önemli olan o hatalardan ders çıkarmamız, denemekten ve başarısız olmaktan asla vazgeçmemektir.”

Başarıları kutlamanın değerine de değinen Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Bugün hayata geçirilmiş başarılı projeler Dijitaliz Ödülleri için yarışacak. Dijital projelerde çalışan her bir ekip üyesinin emeği, dönüşüm yolculuğumuzun başarısı için son derece değerlidir. Şimdi daha çok kurum ve çalışanın katılımıyla bu katkıyı daha da artıracağımız bir döneme giriyoruz. Eczacıbaşı Topluluğu’nun tüm üyelerini bireysel ve kurumsal dönüşüm yolculuğumuzda harekete geçmeye davet ediyorum.”

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Bülent Eczacıbaşı, Dijitaliz 2021’de yaptığı konuşmada, dijital dönüşümün sadece iç süreçlerde verimlilik sağlamakla kalmayıp, ürün ve hizmetlerimizi tercih eden tüketicilerin değişen tercih ve taleplerinin anlaşılmasını da kolaylaştırdığına dikkat çekti. Böylece değer ve sonuç odaklı bir dönüşüm süreci mümkün hale geliyor. Bülent Eczacıbaşı, küresel koronavirüs pandemisinin dijital dönüşüme ve yeni teknolojilere uyum sağlayamayanların yok olmaya mahkum olduğunu bir kez daha kanıtladığını belirterek, “Bu nedenle geleceğe hazırlanırken iyi düşünmemiz gerektiğine inanıyorum. karşı karşıya olduğumuz risklerin yanı sıra fırsatları da değerlendiriyoruz.

Bülent Eczacıbaşı, daha sonra teknolojinin içselleştirilmesinin temel motivasyonunun merak olduğunu da sözlerine ekledi. “Başarılı uygulamaları, müşterilerin beklenti ve görüşlerini, geleceği, teknolojiyi merak etmeli ve dijitali iş stratejilerimizin tam merkezine koymalıyız.”

Eczacıbaşı Topluluğu’nun bu alanda verdiği güzel örneklerin giderek arttığına dikkat çeken Bülent Eczacıbaşı, Esra Eczacıbaşı Coşkun’un IDC tarafından “Yılın Dijital Dönüşüm Lideri” seçilmesinin dijital dönüşümle yakalanan ivmenin bir göstergesi olduğunu söyledi. . Bülent Eczacıbaşı yaptığı konuşmada, Dijitaliz 2021 Ödülleri için yarışan projelerde emeği geçen herkesi tebrik etti.

 

Tema Tasarım |