LONDON WEATHER
Ana Sayfa Ekonomi 20 Ocak 2022

ASKON’dan TOBB’a ziyaret

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan…

ASKON’dan TOBB’a ziyaret

2022-01-20 Güncelleme: Nisan 24, 2022 19:30


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Aydın ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

ASKON u tanıyalım.

Anadolu topraklarının birikiminden aldığı güç ve medeniyetimizin temsil ettiği adalet ilkesiyle, “haklı zenginlikler” üretmek için kurulan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ASKON, 1998 yılından bu yana, üyelerine, ülke ekonomisine ve dünyaya değer katmaya devam ediyor.

Türkiye çapında 6.000’en fazla kurumsal üyesiyle, toplamda 500.000’den fazla istihdamı kapsayan iş gücü ve ülkemize 17 milyar dolarlık ihracat katkı payı bulunan ASKON, bir “yarın inşası” idealiyle yoluna devam ediyor. Bu idealini doğru adımlar atarak, ticarette ahlakı gözeterek, “derin özgürlük” leri bayraklaştırarak gerçekleştirmeye özen gösteriyor.

Elektronik, enerji, bilişim, makine, otomotiv, inşaat, kimya, sağlık, tekstil, deri, gıda, tarım, hayvancılık, basın/yayın, ambalaj, hizmet, eğitim gibi 100’den fazla sektörü temsil eden ASKON, üyelerine sağlam adımlar atmaları için altyapı desteği verirken, ülkemizin küresel arenada rekabet gücünü artırmak için de araştırma geliştirme çalışmalarında bulunuyor.

Merkezi İstanbul’da bulunan ASKON’un bugün, Anadolu’nun 34 farklı kentinde temsilcilikleri ve Brüksel, Newyork, Pekin, Cidde, Cakarta gibi Dünya’nın önemli ticaret merkezilerinde ofisleri bulunuyor.


 

Tema Tasarım |