LONDON WEATHER
Ana Sayfa Eğitim 10 June 2023

TOBB ETÜ’de mezuniyet heyecanı

TOBB ETÜ 2022-2023 Dönemi mezunlarını verdi. TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu mezuniyet…

TOBB ETÜ’de mezuniyet heyecanı

2023-06-10 Güncelleme: June 10, 2023 20:53

TOBB ETÜ 2022-2023 Dönemi mezunlarını verdi. TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu mezuniyet töreninde gençlere, “Neden ortaya koyduğunu ortaya çıkarma, çıkarma. Devir, hayatı yaşamak gibi bırakmayanların devri. Yaptığınız her işte, buna rağmen vicdanlı olun. Adaletli olun.” diye seslendi.​

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mütevelli Heyeti ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni’nde konuşmada, götüren hayal kurmaları ve o hayaller üzerinden hedefleri yöneten çok çalışanların tavsiyesinde bulundu. Hisarcıklıoğlu, “Ne üretmeyi deneyin, yenilikçi baskı yapın. Kimseyi ötekileştirmeyin. Vicdanlı olun, adaletli olun” dedi.

TOBB ETÜ 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mezunları diplomalarını aldı. TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada gençlere hitaben “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılda daha huzurlu, daha mutlu ve daha müreffeh bir Türkiye için bizden daha çok çalışacağınıza inancım tam” diye seslendi.

Eğitime yapılan yatırımın, ülkeye yapılan en büyük hizmet olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Sayısı 10 bini aşan mezunlarımızın ve hocalarımızın başarılarıyla göğsümüz kabarıyor. Tesla’dan Apple’a dünya devlerinde mezunlarımız başarılı işlere imza atıyor. TOBB ETÜ’de alınan eğitimle New York Barosu’nun sınavını kazanıp Amerika’da avukatlık yapan mezunlarımız var. Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü tarafından düzenlenen uçak motoru tasarım yarışmasında dünya birincisi oldu. Tıp Fakültemiz sınavı’nda kısa sürede ilk 3’e girdi. Geçen tarihler hem TUS hem KPSS birincisi de TOBB ETÜ’den çıktı. Mezunlarımız arasında milletvekili ve belediye başkanı seçilmişler var. Hem de Meclisin en genç milletvekili bizden. TOBB ETÜ’lü bürokratlar, her yerde. Artık Bakanlıklara gittiğimde TOBB ETÜ mezunlarımızı.

-Hayata yenilik getirin çağrısı

Türkiye’nin Otomobili TOGG’un Ar-Ge’sinin de TOBB ETÜ kampüsünde yapıldığını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Öğrencilerimiz gelecek dönem TOGG’da ortak eğitim programlarına başlıyor olacak” sözleriyle müjde verdi. M. Rifat Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Her biriniz, yeni dünyaya hazırsınız! Eski köye yeni adet getirin. Ne yaparsanız yapın işinize yenilik getirin. Unutmayın, devir değişiyor. Devir, hayatı bulduğu gibi bırakmayanların devri. Bakın yapay zekâyla, 3. nesil robotlarla birlikte önümüzdeki 50 yıl içinde bugünkü mesleklerin yarısından fazlası tarihe karışacak. Yapay zekâ en büyük rakibiniz olacak.

İşte Türkiye’nin ilk Yapay Zekâ Mühendisliği bölümünü bu yüzden kurduk. Bu sene ilk mezunları verecek. Sizlerle geleceği inşa etmek için kurduk. Yaptığınız her işte, bulunduğunuz her ortamda vicdanlı olun. Adaletli olun. Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya için çalışın. Ve dürüst olun! Çünkü işin hilesi dürüstlüktür. Dilinden, dininden, kimliğinden, görüşünden, mezhebinden dolayı kimseyi ötekileştirmeyin.

 Rektör Prof. Dr. Sarınay’dan mezunlara mesaj

TOBB ETÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Sarınay da konuşmasında mezun olan öğrencileri tebrik ederken, 6 fakülte 22 bölüm ile hizmet ettikleri eğitim sektörüne önemli katkılar sağladıklarına inandığını söyledi.

Rektör Sarınay, teşvikten bu yana TOBB ETÜ’nün tümüne destek verenlere teşekkür etti. Sarınay mezun olmuş, “TOBB ETÜ kolay bir üniversite değil. Burada tamamladığınız yoğun ve yorucu üniversitenin yaşamına mükafatını iş yaratıklarının atılacağınızda” dedi.

Tema Tasarım |