LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 7 Şubat 2022

İyi ki varsın Ali Kökberi

  Geçmiş tarihinde sayısız medeniyetlerin izlerini tarihin izlerinde yaşatan, Hitit ,Asurlular ,Osmanlı hakimiyetlerinin sergilendiği ,ülkemizde yaş sebze…

İyi ki varsın Ali Kökberi

2022-02-07 Güncelleme: Nisan 23, 2022 22:33

 

Geçmiş tarihinde sayısız medeniyetlerin izlerini tarihin izlerinde yaşatan, Hitit ,Asurlular ,Osmanlı hakimiyetlerinin sergilendiği ,ülkemizde yaş sebze ve meyvenin anavatanı olmasının yanı sıra , Hızla hayata geçirilen GAP, Ataş Rafinerisi ve sahip olduğu geniş  hinterland sayesinde Türkiye’nin en büyük limanlarından biri olma özelliğini taşıyan, mavi si ile denizin ,yeşili ile doğanın harika armonisi ile,son yıllarda turizmde yapılan istihdamlar  ve sahile yapılan yeni otellerle Türkiye’nin yeni turizm bölgesi Mersin

Yazı Dizilerimde Sanayi, İletişim, Enerji, Bilişim STK Liderleri ,Eğitim ,Sağlık, Hukuk VE İş dünyamızdan sayısız önemli değerlere yer verdim.

Bu yazı dizimizde çok ama çok özel bir konuğumuz olacak. Akdeniz Bölgesinin tüm karakteristik özelliklerini tam da içerisinde yaşayan , kaynağı insan olan tüm değerlere ayrım yapmaksızın, Toros Dağlarının eteklerinde Göksu Nehri kıyılarında kurulmuş,Mut ilçemizin Çömelek  Köyü ile özdeşleşmiş ; çiftçi Siyaset insanı , Evli ve 2 Erkek çocuk Babası ,Ali KÖKBERİ ye yer verdim.

03.03.1959 yılında Mersin-Mut İlçesine bağlı ,Kömerek köyünde dünyaya geldi. Mütevazi yörük toplumunun 6 kardeşin en sonuncusu. Eğitim yıllarına Mut İlçesinde Orta Oklunun sonuna kadar devam etti. Çok başarılı bir Eğitim hayatı olmasına rağmen, Yörenin tarım ve hayvancılığa dayanan geçim ve istihdam kaynakları ve en önemlisi Babasının vefatı   eğitim hayatının sona ermesine engel teşkil etti.

Vatani görevini yaptıktan hemen sonra, iş ve istihdam alanlarında Denizcilik Sektörü ile tanıştı. Yurt dışı bağlantılı Gemilerde Kamarot olarak çalışmaya başladığı o yıllarda Dünyanın bir çok Ülkesini gezip görme imkanı buldu .

1976 lı yıllar, siyasi arena da, Ülkemiz adına zor olan yıllardı. İşte tamda bu dönemde Siyasete girdi. Şanlı Türk tarihinin kendine yüklediği misyonu her daim yaşatan Ülkü Ocaklarına girdi. Ve burada kendini yetiştirdi. Mersin Teşkilatında görevler aldı. Yaklaşık 20 yıl bu misyonda sayısız hizmetlerde bulundu . 2018 yılında Mersin-Toroslar da Meclis Üyesi Adayı oldu. Seçimlerden hemen sonra Ülkücü gençliğin geleceğinin yol haritasını olan hedefleri ve gayeleri anlatan vizyoner hareketle Bayrağı genç Nesillere teslim etti.

Artık ,Siyasi yaşam onun olmazsa olmazları arasında idi. Huzur ve Refah içinde yaşamak için, Adaletli ve Güçlü Bir Türkiye hareketinin kurucularından Bedri Yalçın’ ın Genel Başkanlığını üstlendiği ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ nde  görev alma zamanı gelmişti.  Ali Kökberi , Partinin Genel Başkan Yardımcılığına geldi. Partinin aynı zaman da MYK üyesi .

Partinin tüzüğünde , Kadınlara ayrı bir statüko sağlanmış. Toplumda kalkınmayı sağlamada, refah düzeyini arttırmada oldukça önemli olan eğitim hizmetleri, kadınların iş hayatına katılabilmeleri açısından da önem teşkil etmektedir. Kadınların işgücüne dahil olamama nedenlerine baktığımızda ise çoğunlukla ev işleriyle meşgul olmaları sebebiyle istihdamda yer almadıkları ve işgücüne katılmadıkları saptanmıştır. Biz ANADOLU BİRLİĞİ PARTİSİ olarak , bunun bilinci ile bunun sonuna kadar savunucusuyuz . diyorlar.

Ali KÖKBERİ, 2016 ve 2019 yılarında Ağabeyi ile iş Dünyasında bazı atılımlar gerçekleştirdi. Tarım ve Tarıma dayalı istihdam yaratmak adına AROMATİK BİTKİLER üzerinde yatırımlara yöneldiler. Şu anda da çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.

Ali KÖKBERİ yaşam felsefesinde “Dürüstlük” kavramı oldukça önemli ve Göreceli ..Başarmak için çok çalışmanın yanında “Doğruluk” kavramından asla taviz vermeyen bir ideolojisi var.

Ali KÖKBERİ , Kendi kendisini yetiştirme noktasında için Siyasi Toplumun dışında ,bir çok STK Sivil Toplum Kuruluşunda görev aldı . Kaynağında dürüstlük Felsefesinin yer aldığı tüm Birimlerde ve teşkilatlarda yerini aldı . Çünkü

“Başarı Onu O Başarmayı Seviyor”

Ali Kökberi , pozitif düşünebilen Araştırmacı özelliği ile Ayrımcılığı hiçbir şekilde düşünmedi. O insanların ; Dil,Din ,ırk gözetmeksizin toplumla her daim iç içe oldu .

Ali Kökberi ‘nin ister özel isterse profesyonel hayatında ,Girişimci olarak Sektöre verdiği katkıları ve tüm başarı hikayelerinin altında yatan gerçek de 7/24 çalışmalarının etkin olduğunu gözlemlemekteyiz.

Ülkesine olan sevdası ,iş dünyasında yardım sever vizyonu , hayata anlam katmasını bilen bildiren ,girişimci ruhu ,bilge kişiliği ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile gelecek için daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasının yanı sıra iyi bir Baba  iyi bir eş olması ve  tüm çalışmaları ve sayısız başarılarından dolayı

İyi ki varsın Ali KÖKBERİ diyorum

Levent KANDEMİR

Tema Tasarım |