LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 17 January 2022

İyi ki Varsın Ayhan ERDEM

Ülkemiz coğrafyasında, Tarihi zenginliği ve konumuyla ülkemizin en önemli yerleşim merkezi ve tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev…


Ülkemiz coğrafyasında, Tarihi zenginliği ve konumuyla ülkemizin en önemli yerleşim merkezi ve tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış, tarihi İpek Yolu’nun buradan geçmesi, kesişen yolların kavşağında bulunması nedeni ile kültürel ve sanatsal alanlardaki popülaritesinin günümüze kadar korunmasını başarmış ayrıca Zeugma Mozaik Müzesi, tarihi evleri ve en önemlisi,tarih boyunca havasını, suyunu ve toprağını sevip, burayı yurt edinen medeniyetler farklı diller, dinler ve etnik kökenlere sahip olsalar da ortak bir damak tadında buluşmuş ve yüzyıllardan beri,topraklarında hüküm süren medeniyetlerin izlerini günümüze taşıyan evrensel bir zenginliğimizin sembolü zengin mutfak Kültürü’nün ortaya çıkmasında pay sahibi olmuş, tarihinde İstiklal Savaşında Şehir savunması adıyla tarihine Gazilik Ünvanlını yaşatan tarım, hayvancılık, ticaret, el sanatları ve enerji kaynakları ile Ülkemizin ekonomi kaynağı Sanayi şehrimiz GAZİANTEP

İyi ki varsın yazı dizimde, Gaziantep doğumlu ,hem Bürokrat kimliği, hem de iş Dünyasının sevilen siması Prf. Dr. Ayhan Erdem’ e yer verdim.
1970 yılında, Gaziantep’in İslahiye İlçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İslahiye’de tamamladı.
Ayhan Erdem, kendine disiplinli ekip çalışmayı ve takım ruhunun önemini öğreten futbolla, ilk gençlik yıllarında tanıştı. Bir süre İslahiye Genç Futbol Takımı’nda futbol oynadı. Futbola olan ilgisi, hayatının hiçbir döneminde kaybolmadan büyüyerek devam etti. İslahiye Spor Kulübünün Onursal Başkanlığı ve Mersin İdman yurdu’ nun As Başkanlığı görevini ve Mersin İdman yurdunun Futbol Şube Sorumlusu görevlerinde de yer aldı. 2010-2015 Türkiye Futbol Federasyonu yeni dönemde (TFF) Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yürütmüştür.

1993 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde lisans, 1999 yılında Marmara Üniversitesi’nde İşletme, Üretim Yönetimi ve Pazarlama konusunda yüksek lisansını ve 2005 yılında Selçuk Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler/Reklamcılık ve Tanıtım bölümünde doktora derecesini aldı.
1993 Yılında, Üniversiteden mezun olduktan sonra, İngilizce eğitimi almak için İngiltere’ye gitti. Oxford House College’de 6 ay İngilizce eğitimi alarak, Türkiye’ye döner dönmez Opet A.Ş.’de profesyonel iş yaşamına atıldı ve 1994’ten 2007 yılına kadar Opet ve Sunpet’te Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Eylül 2007-Mart 2012 yılları arasında SİYAM Petrolcülük’te (S Oil) Genel Müdür olarak çalıştı.

2001 Yılından beri Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Olan Ayhan Erdem, 10 yıllık Yeminli Mali Müşavirlik Stajını tamamlamış olup Yeminli Mali Müşavirlik unvanı kazanarak, 2013 Yılında Kamu Gözetim Kurumu tarafından açılan eğitimleri tamamlayarak “Bağımsız Denetçi” olmuştur.

2012 Aralık Ayında Doçentlik derecesini alan Erdem, 2008 yılında, Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünde, Kültürler Arası İletişim dersleri de vermiştir.
2014 Yılında Altınbaş Holding Enerji bünyesinde de Genel Müdürlük yapan Erdem, Turkishoil ve Citypet dağıtım firmalarının kuruculuğunu yapmıştır.
2014 Yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Öğretim Üyeliği yapan Erdem, Pazarlama İletişimi ,Marka İletişimi,Sosyal Sorumluluk,İletişim Kuramları ve İletişim Bilimlerine Giriş dersleri vermiştir.Enerji ve Ekonomik araştırmalar uzmanı olan Erdem, İyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Ayhan Erdem ,yüzde yüz yerli sermaye ile Tarsus Evci Organize Sanayi Bölgesi’nde 5000 m2 kapalı alan ve 3000m2 açık alana yerleşik bir üretim ve harmanlama tesisi olarak kurulan City group Enerji A.Ş, nin  sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı dır.

Kurum olarak,kalite yönetimi, mantığıyla madeni yağ sektöründe, kişilerden kurumlara, ürünlerden hizmetlere her zaman en iyiyi sunabilmek ve bulunduğumuz ve ulaşabildiğimiz pazarlarda öncü madeni yağ üreticileri arasında yer almak her zaman ilk amaçları olmuştur felsefesi vardır.

Ayhan Erdem ,Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi unvanı ile Türkiye Mali Müşavirler Odası Birliği (TÜRMOB) Üyeliği yanında, Türkiye Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mersin Gaziantepliler Derneği Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.
Örgütlenme ve ekip çalışmasına verdiği önem, aktif görev üstlendiği sivil toplum kuruluşlarındaki çalışmalarına da yansıtarak, Gaziantep dışında yaşayan Gazianteplileri bir çatı altında toplama ve Gaziantepliler adına lobicilik faaliyeti yürütme misyonu çerçevesinde çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürmektedir..

Yayınlanan Eserleri:
Tanınmış ulusal yayınevleri tarafından 4 kitabı, yayınlanmış; ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan çok sayıda da makalesi bulunmaktadır. 2010 yılında yayınlanan “Tüm Yönleriyle Türkiye Akaryakıt Sektörü” adlı kitabı, akaryakıt sektöründe takdir gören ve sektördeki enformasyon boşluğunu doldurmaya çalışan bir eser olarak değerlendirilmektedir.
Yine 2012 Yılında yayımlanan, ”Türkiye Petrol Borsası” adlı kitap çalışması ise, bugünlerde Türkiye’de kurulması planlanan Petrol Borsası ya da Enerji Borsasının kurulmasında, bu alanda çalışmak isteyenlere rehber niteliğinde bir olan bir eserdir.

2015 Yılı Mart ayında çift yazarlı ‘Nasıl Marka Şehir Olunur’ adlı eseri ve Petrol Piyasası Yeni Taslağı Görüşe Açıldı- LPG’de Sorumlu Müdür Yönetmeliği isimli yayınları olan Ayhan Erdem’ in ,2021 yılında Nasıl Marka Şehir Olunur isimli Kitabı yayına alınmış olup. Kitabının ana temasında ;

Rekabetin artmasıyla birlikte şehirler “marka şehir” olabilmek için birbirileriyle yarışır hale gelmişlerdir. Yarışta “hangi özelliklerin ön plana çıkarılarak” nasıl bir adım öne geçileceği konusunda profesyonel çalışmalar yürütülmeye başlanmıştır.

Nitekim “marka şehir” olma sürecinde o kentin diğer şehirlerden ayırt edilmesini sağlayan ve “bir değer ifade eden farklılıklarının” tespit edilmesi ve bunlara yönelik stratejiler geliştirilmesi gerekmektedir. Bu bağlamda;

Marka Nedir?
Marka Ne İşe Yarar?
Şehirler Markalaşması (City Branding) Nedir?
Şehirler Niçin Marka Şehir Olmak İsterler?
Bir Şehir Nasıl Marka Şehir Olur? vb. soruların cevabını bu kitapta bulmak mümkündür.

Ayhan Erdem’ in ister özel,isterse profesyonel hayatında ,bir iş İnsanı ve Girişimci olarak Sektöre verdiği katkıları ve tüm başarı hikayelerinin altında yatan gerçek de, kurumsal ve özverili çalışmalarının etkin olduğunu görebilmekteyiz.

Ülkesine olan sevdası , iş dünyasında yardım sever vizyonu , hayata anlam katmasını bilen bildiren ,girişimci ruhu ,bilge kişiliği ve toplumun sevgisini takdirini almış kimliği ile gelecek için daha bir çok projelerin hayata kazandırılmasına liderlik yapacak olan uluslararası alanlarda da profosyenel düşünebilen bir iş İnsanı olmasının yanı sıra iyi bir Bürokrat ve sivil toplum Kuruluşlarında gösterdiği tartışılmaz başarılarından dolayı,

İyi ki varsın Ayhan ERDEM diyorum.
Levent Kandemir

İlginizi çekebilir

İyi ki varsın Kutlu TAMAY

İyi ki varsın Kutlu TAMAY

Tema Tasarım |