LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 23 Ocak 2022

İyiki Varsın Nurullah Doğan

Geçmiş tarihinde antik çağlara kadar uzanan tarihi dokusunda,Asar ve Keçi kalesi ile adeta tarihe meydan okuyan coğrafyasında,yeşilin…

İyiki Varsın Nurullah Doğan

2022-01-23 Güncelleme: Nisan 24, 2022 19:25


Geçmiş tarihinde antik çağlara kadar uzanan tarihi dokusunda,Asar ve Keçi kalesi ile adeta tarihe meydan okuyan coğrafyasında,yeşilin her ahenkli renginin ilmek ilmek işlendiği doğal güzelliklerinin yanında,Kültür,turizm ve Doğa sporlarının yapıldığı ,tüm yolların kesiştiği medeniyet ve Gastronomi şehrimiz, Gerede

İyiki varsın yazı dizimde,Bilişimden  Sanayi’ye, Endüstriyel alandan Enerji Sektörü alanları olan Akaryakıt,LPG,LNG Madencilik ve Kum ocagi İşletmecisi, Maden ve Petrol sektörünün sevilen siması Nurullah Doğan a yer verdim.

1974 yılında Bolu Gerede de dünyaya geldi. Saygın ve mütevazı bir aile yapısı ile ağırbaşlılığının simgesi  sayılan bir anlayış ile yetiştirildi.Egitim yıllarını  Gerede ve sonrasında  Bolu ilinde tamamladıktan sonra ,çok başarılı bir grafik çizen Nurulah Doğan,kendisi için en önemli kararın,ticaret ile uğraşmak olduğunun kararını verdi.

2000 li yıllarda, Türkiye Enerji Sektöründe adeta bir mihenk taşı olan Holding ve Firmalarda gösterdiği üstün performansı ile göz doldurdu. Ege,Akdeniz ve Marmara Bölgelerininin  stratejik noktalarında 300 ‘ e yakın sayıda Akaryakıt ve Lpg-Oto gaz istasyonların Bayilik oluşumların da yer aldı.Enerji sektöründe, bu Bayiliklerin yapılanmasında; lojistik,ikmal ve tedarik zincirlerinin olmazsa olmazı, ikmallerinde hem toptan hem de perakende olarak destek sağladı .
Bayi, Kanal, Bölge Yönetimi , 100 Toptancı Bayi Yönetim ve Kontrolü, Kurumsal ve Ticari Satışlar, Holdingler, enerji sektörleri içerinde Türkiye’nin her Bölgesinde Ticari Satışlar Yönetimi,alanında yaptığı bu satış stratejileri, yeni oluşumlarla ayrı bir trend yakalama fırsatı buldu.
Nurullah Doğan; Enerji ve maden Sektörüde Türkiye nin geleceği noktasında,

“Aslına bakılırsa, yıllardır konuşulan konuların başında enerjide hem tüketimin hem de üretimin form değiştirmesi ve dolayısı ile ticaretin konusunun ve yapılma biçiminin de değişmesi geliyor. Ancak bu konuların popülerliği yaşadığımız pandemi süreci etkisiyle daha da artmış durumda.
Unutulmaması gereken en önemli noktalardan biri ise elbette verimlilik ve tüketicilerin esnekliklerinin piyasaya kazandırılmasıdır. Bu bakımdan Türkiye bir parça geride kalmış gözüküyor,Bizlere düşen, devlet politikalarına destek olarak istihdam yaratıp katma değerli ürünler üretmek, ülkeye daha fazla istihdam yaratmak ”.diyor.
Nurullah Doğan, Merkezi İzmir olan Şirketler bünyesinde, enerji ve maden sektöründeki tecrübeleri ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı başarmış , petrol ithalatı ve maden ihracatı ile sayılı iş adamlarımızdan biridir.

Ülkemizin marka değeri yüksek ve güvenilir dağıtım şirketleri başta olmak üzere hem Akaryakıt hem de LPG-LNG- bayilikleri nin , nihai tüketici kavramında tüm Sektör bileşenlerine indirgenmesi alanında deneyimli ve etkin altyapısı, üstün kalite güvencesi ve günümüzün en uygun ekonomik koşullarıyla karşılanmasında öncü olmayı hedefliyor.

2005-2015 yıllar aralığında  yani 10 yıl ,hem Akaryakıt hem de LPG Sektörlerinin hızla gelişip büyüyen ďönemleri, Nurullah Doğan açısından önemli yıllarım dediği mesleki Kariyerinin zirve yaptığı süreçte,
Enerji Piyasası onu yakinen tanıyordu.
Üstün performansı ,çalışma yaşamındaki sorumluluk ve başarı hırsı. gözlerden kaçmıyordu. Bunun semeresini 2016 yılında Merkezi İZMİR ‘de olan PROMGAZ Limited Şirketler gurubunu kurarak gördü.

Promtas ve POMSAN MADENCİLİK ismi ile, Maden ve kum ocagi sektöründe hakettiği yeri bulan Nurullah Dogan bugun , dünyadaki toplam rezervin % 70 inin ege bölgesinde bulunan POMZA PERLİT Madenin, yalnız % 25 rezerv ile işletmesini geçekleştirmektedir

Firma ;Ülkemizin istihdamından, kalkınmasına ,enerji sektöründeki farkındalık yaratmak adına çevreye karşı sorumluluklarının bilincinde olmayı, teknoloji, Bilişim ve endüstride, paydaşları ile birlikte hem yurt içi hem de yurt dışı faaliyet alanlarında en iyisi olmayı hedefliyor. Enerji ve maden Sektörü başta olmak üzere, her alanda da,kalite bilincini sistematik ve düzenli bir şekilde sağlamak üzere Toplam Kalite Yönetimi ‘ni yaşam şekli olarak benimsemek ve gereklerini yerine getirmenin önemini biliyor bu doğrultuda çalışmalarına devam ediyor.

Ülkemize ; enerji grubunda özellikle, Akaryakıt ve LPG  işletmelerine getirdiği hizmet kalitesi ve sayısız başarıları , gerek yurt içi gerekse yurt dışına yönelik kaliteli hizmet anlayışı, yardımsever kişiliği ,sektöründeki saygın ve kararlı duruşu ve zengin deneyimleri için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş hayatında başarı ve enerji dolu bir yaşam kalitesi diliyorum,
İyi ki varsın Nurullah Doğan

Tema Tasarım |