LONDON WEATHER
Ana Sayfa Uncategorized 18 Mayıs 2022

Londra’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Trafalgar Meydanında Kutlanacak

Her sene büyük bir coşku ile kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yarın kutlanacak….

Londra’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu Trafalgar Meydanında Kutlanacak

2022-05-18 Güncelleme: Mayıs 18, 2022 20:03

Her sene büyük bir coşku ile kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı yarın kutlanacak. Londra’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunun adresi ise Trafalgar Meydanı olacak. CHP İngiltere Birliği’nin çağrısı ile Londra Trafalgar Meydanında da bir etkinlik yapılacak. Etkinlik 13.30’da İstiklal Marşı’nın okunuşuyla başlayacak. Londra’daki etkinlik bütün vatandaşların katılımına açık olacaktır.

Öte yandan yine 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği de etkinlik düzenliyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof Dr Ayşe Yüksel, ÇYDD Başkan Yardımcısı Avukat Fatma Nur Gençel ve öğretmen Dilek Livaneli’nin konuşmacı olarak katılacağı resepsiyon 21 Mayıs akşamı Londra Amora Gusto ‘da yapılacak. Etkinlikte elde edilecek bütün gelirin ÇYDD Burs ve Eğitim projelerine aktarılacağı belirtildi. Bilet linki www.sectoralevents.com/events

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde benzersiz bir galibiyet olarak yer eden Kurtuluş Savaşı’nın ilk adımı 19 Mayıs’ta atılmıştır. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve bugün İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün kabul edilir. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir.

Brıtıshyasamtv

Tema Tasarım |