Ana Sayfa Uncategorized 5 Ekim 2020

Mersin’de Burun Dolgusuyla Ameliyattan Kurtulun Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusunun ne olduğunu anlatacak olursak; burun ve çevresinde bulunan şekilde bozukluklarını en aza indirgemek veya gidermek,…

Burun dolgusunun ne olduğunu anlatacak olursak; burun ve çevresinde bulunan şekilde bozukluklarını en aza indirgemek veya gidermek, asimetrileri eşitlemektir. Aynı zamanda deri veya kıkırdak dokusundaki çökmeleri doldurarak tedavi etmek ve burunun, yüzde orantı olarak duruşunu ve kendi şeklinden kaynaklanan form bozukluklarını gidermek temel amaçtır. Çeşitli dolgu malzemeleri ile yapılacak olan bir tedavidir.

Burun dolgusu dermal bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Bu kapsamda ameliyat olmanıza gerek kalmadan basit bir işlem gerektiren tedavi yöntemi olmaktadır. Cerrahi yöntemlere göre oldukça fazla avantaj sağlayan dolgu uygulaması, kaliteli malzemelerin tercih edilerek işinin ehli biri tarafından uygulanması, ameliyatsız estetik çözümü olarak çok tercih edilen bir teknik olmaktadır.

Dolgu İşlemi Sayesinde Burunda Yapılabilen Değişiklikler

İhtiyaç gerektiren durumlara göre, burun dolgusu uygulaması sayesinde ortada bulunan sorunlar aşağıdaki gibidir;

 • Burundaki yapısal olarak bulunan eğrilikler tamamen giderilebilir ya da azaltılabilir

 • Mimiklere bağlı olarak burun ucunda meydana gelen düşüklükler giderilebilir

 • Burnun sağ veya sol kısmı bölgesel alanlar belirlenerek doldurulur ve asimetriler giderilebilir

 • Daha önce cerrahi bir işlem gören hastalar, tedavi sonucunda elde edilen başarısız sonuçlara müdahale edilebilir.

 • Burun dudak ve burun alın orantısının ayarlanması ile ihtiyacınız ve istediğini görünüme ulaşmak için kullanılan bir yöntemdir.

İhtiyacınız olan tedavi burun dolgusu Mersin şehrinde hizmet veren Karakucak Polikliniği ile iletişime geçerek tedavi hakkında bilgi edinebilir ve bu tedaviden faydalanmak istediğiniz zaman randevu alabilirsiniz.

Burun Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılıyor?

Burun dolgusu, diğer yüz bölgesinde yapılabilecek dolgu uygulamaları ile aynı prensiple çalışır. İnsülin iğnesi veya dental enjektör tarzı gibi oldukça ince yapıya sahip bir iğne ile burun ve çevresinin belirlenen bölgelerine batırılarak derinin altına dolgu malzemesi enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir.

Cerrahi bir müdahale gerektirmese de, başarılı bir sonuç elde edebilmek için ve bu kapsamda risklerin minimum düzeye indirilmesi için, çeşitli sertifikalara sahip işinin ehli olan ve burun estetiği konusunda tecrübe düzeyi yüksek bir tıp doktoru ya da medikal estetik uzmanı tercih edilebilir.

Tedavinin işlem süresine bakılacak olursa; 15 veya 20 dakika süren bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. Kesi olmadığı için genel anestezi almadan, ayriyeten bir ameliyathane şartlarına ihtiyaç duyulmadan ve genel olarak muayenehane ortamında uygulanabilen bir yöntemdir.

Burun Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Uzman bir hekim ve kaliteli malzemelerin kullanılması ile yan etkilerin ortaya çıkma olasılığı çok düşük olmakla beraber;

 • Enfeksiyon

 • Morarma

 • Kaşıntı

 • Alerjik reaksiyonlar

 • Ödem gibi bir seri yan etkisinin her zaman olabileceğini söylemek mümkündür. Ancak böyle bir durumda uzman hekiminizin müdahalesi ile kolayca bertaraf edilebilir etkilerdir. Aynı zamanda bu etkiler hiçbir şekilde hayati tehdit oluşturmamaktadır. Ödem ya da morluk gibi durumlar sosyal hayatınızı etkileyebilir. Bu durumda yapmanız gereken şey, morluk giderici ve ödem çözücü almaktır.

Burun Dolgusu Kalıcı Bir İşlem midir?

Burun dolgusu işlemi sonsuza kadar kalıcı olmamakla birlikte bu işlem, cerrahi bir müdahale olduğu gibi, kemiğin ve kıkırdağın yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ancak daha öncede belirttiğimiz gibi ne yazık ki ömür boyu kalıcı olmamaktadır.

 • İşlem sırasında kullanılacak olan dolgu malzemesinin tipi ve kalitesi

 • İşlemin uygulanacağı hastanın genetik cilt yapısı

 • Uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin tecrübesi gibi durumlar oldukça etkilidir. Ancak genel olarak 1,5 yıl kalıcı olduğu bilinir, bu süre sonunda ise burun eski haline döner. Ancak söylediğimiz gibi bu durum kişiden kişiye farklılık gösterir.

Burnunuzda var olan görünüm kusurlarından kurtulmak ve kısa sürede eşsiz bir buruna kavuşmak istiyorsanız burun dolgusu tam da size göre! Burun dolgusu Mersin ilinde uygulama yapan Karakucak Poliklinik ile siz de iletişime geçerek aklınızdaki sorulara yanıt bulabilir ve kısa sürede randevu alabilirsiniz. Daha fazla burun dolgusu hakkında bilgi edinmek için https://www.karakucakklinik.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tema Tasarım |