LONDON WEATHER
Ana Sayfa ENERJİ 13 Mayıs 2022

Eczacıbaşı Topluluğundan 80.yılında Bozüyük’e yeni yatırım.

Karo Seramikte Türkiye nin ihracat şampiyonu VitrA Karo Bozüyük’te büyük ebatlı büyük karo üretimi yapacak yeni tesis…

Eczacıbaşı Topluluğundan 80.yılında Bozüyük’e yeni yatırım.

2022-05-13 Güncelleme: Mayıs 13, 2022 23:07

Karo Seramikte Türkiye nin ihracat şampiyonu VitrA Karo Bozüyük’te büyük ebatlı büyük karo üretimi yapacak yeni tesis yatırımına imza attı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Eczacıbaşı Topluluğunun bu yıl yapmayı planladığı 250 milyon avroluk yatırımın önemli bir ayağını oluşturan Bilecik Bozüyük’teki yeni VitrA Karo tesisinin açılışını yaptı. Varank, buradaki konuşmasında, Eczacıbaşı’nın yatırım, üretim, istihdam ve ihracata sunduğu katkılara değinerek, dünyanın tek çatı altında toplanmış en büyük seramik ve karo üretim kampüsünde yeni tesisin açılışında bulunduklarını bildirdi. Varank, Eczacıbaşı’nın durmadığını, yatırımlarına ve tesislerinin kapasitesini her geçen gün artırmaya devam ettiğini kaydederek, bugün açılan tesiste yenilikçi ve katma değeri yüksek büyük ebatlı karoların üretileceğini aktardı.

Törene Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Altyapı Bakanı Fatih Dönmez, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Eczacıbaşı, Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Atalay Gümrah, VitrA Karo A.Ş. CEO’su Hasan Pehlivan ve Eczacıbaşı Topluluğu çalışanları iştirak etti.

https://www.sanayi.gov.tr/medya/haber/avrupanin-zirvesine-yukselecek

İlginizi çekebilir

ADALYA ADR

ADALYA ADR

Tema Tasarım |