LONDON WEATHER
Ana Sayfa ENERJİ 10 Ocak 2022

Siemens ve SOCAR Türkiye arasında enerji dağıtım altyapısı alanında işbirliği

SOCAR Türkiye, Rafineri ve Petrokimya İş Birimi çatısı altındaki iştiraklerinin tüm enerji dağıtım altyapısının kurulumu ve yenilenmesi…

Siemens ve SOCAR Türkiye arasında enerji dağıtım altyapısı alanında işbirliği

2022-01-10 Güncelleme: Nisan 24, 2022 19:42

SOCAR Türkiye, Rafineri ve Petrokimya İş Birimi çatısı altındaki iştiraklerinin tüm enerji dağıtım altyapısının kurulumu ve yenilenmesi konusunda Siemens Türkiye ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Siemens Türkiye ile SOCAR Türkiye, enerji dağıtım altyapısının kurulumu ve yenilemesi konusunda işbirliği anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre, Siemens Türkiye 5 yıl süreyle SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi çatısı altındaki STAR Rafineri, SOCAR Depolama ve Petkim Petrokimya Holding’in tüm enerji dağıtım altyapısı ile SCADA sistemlerinin kurulumunu ve yenilenmesini üstlenecek.

İşbirliğine ilişkin bilgi veren Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Hüseyin Gelis, “Siemens Türkiye olarak, ‘Gelecek için Bugünü Dönüştürme’ ilkemizle endüstrilerin dijital dönüşüm yolculuklarına ivme katmak üzere çalışıyoruz. Artık dijitalleşme süreçlerimizi hızlandırmamız ve bunun için de öncelikle ‘yeni’ olana adapte olmamız önem taşıyor. Gelecek için sürdürülebilir bir büyüme stratejisi yürütmemiz, yeni nesillere daha iyi bir yaşam bırakmamızın temel taşlarından biridir.

Bu vizyonla, elektrifikasyon, dijitalizasyon ve otomasyon faaliyetlerimiz ilkeli bir döngü içinde birbirlerini güçlendiriyor. Bu kapsamdaki iş birliklerimiz açısından örnek teşkil edecek bir projeyi imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. SOCAR Türkiye’nin katma değeri yüksek faaliyetlerinin, sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda kapsamının genişletilmesi için teknoloji gücümüz ve uzmanlığımızla katkı sunacağız.” diye konuştu.

“Dönüşüm çalışmalarımızı daha efektif bir seviyeye taşıyacak”

SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov ise Siemens ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin, tüm grup şirketlerini kapsayan dijital dönüşüm çalışmalarını daha efektif bir seviyeye taşıyacağını belirtti. “Dijitalleşmenin yeni dünyanın iş yapış şekillerini belirlemedeki etkisini biliyor ve altyapımızı gelişen teknolojinin sunduğu yenilikçi dijital çözümlerle entegre etmeye büyük önem veriyoruz. Verimli ve sürdürülebilir üretim adına katma değer alanımızı genişleten dijitalleşme çalışmalarımızda Siemens’in sağlayacağı altyapı desteğiyle artık daha güçlü yol alacağız. Dijitalleşme, faaliyetlerimize büyük bir hız ve çeviklik katarken dünyanın sürdürülebilir geleceği için de değer yaratıyor. Dijital dönüşüm, yeni yatırımlar ve projelerle gelecek dönemde de odaklandığımız en önemli alanlardan biri olmaya devam edecek.” açıklamasında bulundu.

Tema Tasarım |